IV edycja Blues Bany tuż, tuż…

24.08.2016

Nadeszła pora, by po raz czwarty zaprosić wszystkich miłośników bluesa na ulicę Piekarską w Bytomiu do ,,bany pełnej śląskiego bluesa”. Tegoroczne muzykowanie odbywać się będzie 3 września na linii nr 38, w tramwaju Pt8 zwanym ,,Helmut”, a rozpocznie się w samo południe.


Projekt „Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy” realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i KZK GOP. – Sukces pierwszej i kolejnych edycji projektu Blues Bana sprawił, iż festiwal na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez w Bytomiu – mówi Krzysztof Wydro pomysłodawca i organizator Bytomskiego Tramwaju Bluesowego.

Od samego początku pomysłowi przyklasnął Zarząd Tramwajów Śląskich S.A., który dostrzegł pasję i zaangażowanie pomysłodawców w realizację tego nietypowego jam session. – Na przestrzeni tych kilku lat impreza się rozrosła, czego najlepszym dowodem jest zmiana wagonu. Początkowo Blues Bana odbywała się w zabytkowym wagonie typu N, a przed rokiem trzeba było przenieść się do znacznie większego wagonu typu Pt8, w którym blues zabrzmi również w tym roku – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Ta zmiana to efekt rosnącej frekwencji – zarówno słuchaczy, jak i samych muzyków. Wielu ludzi przyjeżdża tego dnia do Bytomia na ul. Piekarską właśnie po to, by posłuchać muzyki na żywo w tramwaju. Blues Bana to także świetny sposób na popularyzację bluesa wśród przypadkowych pasażerów.

Szczegółowe informacje dotyczące czwartej edycji imprezy „Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy” można znaleźć na facebookowym profilu oraz na plakatach.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies