Druga edycja biegu „15tka” już w niedzielę!

7.09.2016

„15tka z Katowic do Sosnowca” to druga – po ubiegłorocznej „15tce z Sosnowca do Katowic” – edycja biegu ulicznego na dystansie 15km ściśle związanego z linią tramwajową numer 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Bieg odbędzie się już w niedzielę 11 września, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Pierwsza edycja biegu, przed rokiem, przyciągnęła na start 180 zawodników. W tym roku chętnych jest już ponad 300, a zgłoszenia będą jeszcze przyjmowane w przeddzień biegu i bezpośrednio przed startem. – Już w ubiegłym roku, gdy bieg starował w Sosnowcu, założenia były takie, by tegoroczna edycja odbyła się w przeciwnym kierunku. Dlatego tym razem biegacze przebiegną 15 kilometrów z Katowic do Sosnowca – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Zawodnicy wystartują punktualnie o godzinie 11:00 z katowickiego placu Szewczyka, skąd wzdłuż linii tramwajowej nr 15 pobiegną do Sosnowca. Meta usytuowana będzie przed Halą Widowiskowo-Sportową na ul. Żeromskiego. W trakcie biegu zawodnicy mijać będą charakterystyczne elementy trasy: Galerię Katowicką, katowicki Rynek, Zajezdnię Tramwajową Zawodzie, Katowickie Wodociągi, Stawiki, Dworzec Kolejowy Sosnowiec, Pałac i Park Dietla. – Trasa w znacznej mierze pokrywa się z linią tramwajową, którą w poprzednich latach gruntownie zmodernizowaliśmy w ramach projektu inwestycyjnego. To też linia, która dokładnie 85 lat temu zyskała pełną ciągłość, dając możliwość przejazdu tramwajem między centrum Katowic a centrum Sosnowca bez konieczności przesiadki – podkreśla Andrzej Zowada. 85 rocznica połączenia linii tramwajowych Śląska i Zagłębia będzie obchodzona również w trakcie Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Będzinie, który odbędzie się w sobotę 24. września.

Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, a na Mecie wodę i posiłek regeneracyjny. Wszyscy, którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut zostaną nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn Regulamin przewiduje 4 kategorie wiekowe dla pań i 5 dla panów, trzy najlepsze osoby we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podobnie jak rok temu Miasta Sosnowiec i Katowice nagrodzą swoich najlepszych mieszkańców.

Mieszkańców Sosnowca na Start do Katowic przywiozą tramwaje linii nr 15, a katowiczanie po Mecie w Sosnowcu będą mogli nimi wrócić do domu.

Szczegóły na: www.biegpietnastka.pl oraz www.facebook.com/15tka

Organizator: M Event

Partnerzy: Tramwaje Śląskie S.A., KZK GOP, Miasto Sosnowiec, Miasto Katowice, MOSiR Sosnowiec, Galeria Katowicka, Katowickie Wodociągi, XIV LO w Katowicach, Watermelon

Partnerzy medialni: Antyradio, TVP Katowice

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies