Kto zostanie Motorniczym roku 2016? Głosowanie tylko do niedzieli!

15.11.2016

Przed dwoma laty Pan Jan, rok temu Pani Ania. A kto wygra trzecią edycję konkursu na najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich S.A.? Tego dowiemy się tradycyjnie 25 listopada. Głosowanie powoli dobiega końca. Na głosy w plebiscycie czekamy do najbliższej niedzieli 20 listopada. Zachęcamy do głosowania!

Konkurs na najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich S.A. odbywa się już po raz trzeci i – jak w latach ubiegłych – składa się z dwóch części. Pierwsza już za nami, a była nią kilkuetapowa rywalizacja z wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy motorniczego. Do rywalizacji przystąpiło 20 motorniczych, którzy spełnili wymogi formalne. W kolejnych etapach grupa ta stopniowo malała, by w ostatnim etapie liczyć 16 osób.

Był to etap praktyczny sprawdzający umiejętności takie jak np: zatrzymanie możliwie najbliżej przeszkody przodem i tyłem, jazda na czas z piłką ping-pongową w specjalnej misie, diagnozowanie awarii wagonu czy zatrzymanie składu jak najbliżej słupka przystankowego. Po tym etapie na prowadzeniu znajduje się Pani Bernadetta z zajezdni w Będzinie, która w całym konkursie uzbierała dotychczas 205 punktów, wyprzedzając Pana Przemka z zajezdni w Katowicach z dorobkiem 197 punktów oraz Pana Grzegorza z zajezdni w Bytomiu, który zdobył punkt mniej. – Ta trójka to w tym roku najlepsi z naszych motorniczych, ale tradycyjnie w tym konkursie ostateczny głos należy do pasażerów – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Przyszedł więc czas na drugi etap konkursu czyli plebiscyt wśród pasażerów. – To ścisły finał, do którego zakwalifikowało się siedmioro motorniczych, którzy we wcześniejszych etapach uzyskali najlepsze wyniki. Teraz na ich kandydatury mogą głosować pasażerowie – wyjaśnia Rzecznik Spółki. Podobnie jak przed rokiem, głosowanie odbywa się drogą elektroniczną.

Aby oddać głos na swojego faworyta wystarczy w nieprzekraczalnym terminie do niedzieli 20 listopada 2016 r. wysłać e-mail na adres: tramwaj@tram-silesia.pl w temacie wpisując słowo motorniczy oraz odpowiedni numer.  Z jednego adresu e-mail oddać można tylko jeden głos.

Poniżej prezentujemy sylwetki tegorocznych kandydatów w plebiscycie „Motorniczy roku 2016”. 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies