Tramwajem z Gliwic do Katowic bez przesiadki

9.12.2016

Od poniedziałku 12.12.2016 r. znacząco wydłużona zostanie trasa linii tramwajowej nr 1. Od tego dnia pasażerowie będą mogli bez przesiadki dojechać z zajezdni tramwajowej w Gliwicach do pl. Miarki w Katowicach! Zmienią się też odrobinę trasy linii nr 11 i 19.

Aktualnie linia nr 1 kursuje między zajezdnią w Gliwicach, przez Zabrze do Rudy Śląskiej Chebzia, gdzie na pętli kończy bieg. Od poniedziałku tramwaje linii nr 1 z Chebzia skierują się do Świętochłowic, stamtąd do Chorzowa, przejadą przez centrum przesiadkowe i pojadą wzdłuż Parku Śląskiego do Katowic, gdzie zakończą bieg na pl. Miarki. – Tym samym linia nr 1 zostanie najdłuższą linią w naszej ofercie. Cała trasa liczy 27 kilometrów, zatem jedynka wyprzedziła w rankingu najdłuższych linię nr 21, której trasa liczy prawie 23 kilometry oraz o kilometr krótszą linię nr 19 – wylicza rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Wspomniana lina nr 19 również nieco zmieni swoją trasę. Od Bytomia Stroszka do katowickiego Rynku nic się nie zmieni, ale dalej linia ta nie pojedzie do pl. Miarki, lecz skieruje się do pl. Wolności, skąd ruszy w drogę powrotną. Z kolei tramwaje linii nr 11 od poniedziałku z pętli w Chebziu dojadą do katowickiego Rynku i dalej – zamiast do pl. Wolności pojadą do pl. Miarki. Zmienią się również rozkłady jazdy linii nr: 4, 5, 9 i 30.

Od poniedziałku 12.12.2016 r.:

  • tramwaje linii nr 1 będą kursować na trasie: Gliwice zajezdnia – Katowice pl. Miarki
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Katowice pl. Miarki
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować na trasie: Bytom Stroszek zajezdnia – Katowice pl. Wolności

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies