Pierwsza umowa podpisana

17.02.2017

W czwartek 16.02.2017 r. przedstawiciele Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. i firmy TOR-KRAK podpisali umowę na realizację prac budowlanych w ramach nowego projektu inwestycyjnego. To znaczy, że niebawem rozpoczną się prace w Rudzie Śląskiej.


Torowisko tramwajowej linii nr 9 w ciągu ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej będzie pierwszym, które przejdzie gruntowną modernizację w ramach „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Ogłoszony pod koniec ubiegłego roku przetarg na realizację prac wygrało Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych “TOR-KRAK”  Spółka z o.o.

Umowa podpisana została w czwartek 16.02.2017 r. w siedzibie Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie. Ze strony zamawiającego podpisali ją członkowie Zarządu Spółki – Tadeusz Freisler oraz Bolesław Knapik, zaś wykonawcę reprezentował Prezes Zarządu Wiesław Niedziela. Wykonawca ma 8 miesięcy na realizację zadania. Do modernizacji przewidziany jest odcinek torowiska o długości 900 metrów wzdłuż ul. Niedurnego od ul. Hutniczej do ul. Grochowskiej.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies