Tramwajarze obronili mistrzostwo!

23.06.2017

Piłkarska reprezentacja oldbojów Tramwajów Śląskich obroniła tytuł Mistrza Polski! Nieco gorzej spisała się drużyna w kategorii open, która uplasowała się na 5 miejscu. Turniej rozegrano w Sierakowie.

Ogólnopolski Festiwal Sportu i Zdrowia organizowany był przez Zarząd Główny Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Warszawie i odbywał się w dniach 15-18.06.2017 r. Centralnym Ośrodku Sportowo–Szkoleniowym Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Sierakowie. Uczestniczą w nim, cyklicznie Kluby i Ogniska TKKF z całej Polski w różnych dyscyplinach sportowych. Tramwaje Śląskie S.A. reprezentowały drużyny piłki nożnej Ogniska TKKF ,,Katarzyna 58” w Chorzowie. Drużyny piłkarskie rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria oldboje oraz kategoria open – bez limitów wiekowych.

Dokładnie rok temu w obu kategoriach wiekowych triumfowaliśmy, więc w tym roku niektóre ekipy za punkt honoru stawiały sobie pokonanie Tramwajów Śląskich w myśl hasła: „bij mistrza”. Tramwajowa drużyna oldbojów, grając pod dużą presją spisała się świetnie. Nasi piłkarze wygrali dwa pierwsze mecze, co ponownie stawiało ich w roli faworyta do zdobycia tytułu. Ostatni mecz z drużyną Dolnośląskich Autobusów cechował się dużą dozą niepewności i twardej walki. Przez dłuższy czas przegrywaliśmy 2:3 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się porażką. W ostatniej sekundzie meczu po wspaniałym dośrodkowaniu Andrzeja Lorenckiego piłkę w bramce umieścił Adam Wesołowski, doprowadzając do remisu.

Tym samym nasza reprezentacja obroniła Mistrzowski Tytuł z 2016 roku. Trzeba też obiektywnie przyznać, że duży wkład w zwycięstwo miał nasz bramkarz Andrzej Tatko, nazywany żartobliwie Prince Boateng, który popisał się wieloma efektownymi paradami bramkarskimi – nie raz ratując nas z opresji. Mimo wysokiego poziomu sportowego drużyn z całej Polski nasi piłkarze byli po prostu najlepsi.

W kategorii open rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i wyrównana. Nasza drużyna musiała grać w częściowym osłabieniu, bez pomocy zawodników starszych, ponieważ mecze w obu kategoriach wiekowych odbywały się równolegle na osobnych boiskach.  Nasi piłkarze zostawili na boisku wiele serca, potu i sił, jednakże trafili na mur nie do przejścia. Ostatecznie w turnieju zajęli 5 miejsce na 12 uczestniczących zespołów. Trudno wskazywać lepszych i słabszych zawodników, bo wszyscy bez wyjątku podeszli do turnieju bardzo profesjonalnie, czego dowodem są zdobyte miejsca. Pozostał oczywiście pewien niedosyt, ponieważ w młodszej kategorii wiekowej nie udało się obronić tytułu, lecz taki jest sport, że nie zawsze się wygrywa.

Reprezentacja Tramwajów Śląskich S.A. w Sierakowie (fot. Tramwaje Śląskie S.A.)

Górny rząd od lewej: Tomasz Roskosz, Adrian Gałęziok, Tomasz Ziętek, Adam Wesołowski, Marcin Grędysa, Dariusz Palusiński, Damian Rosa

Dolny rząd od lewej: Andrzej Lorencki, Andrzej Tatko, Rafał Imiołek, Magdalena Stachnik, Grzegorz Masłowski

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies