Przed nami Tour de Pologne – zmiany w ruchu

26.07.2017

Podobnie jak przed rokiem w ramach II etapu wyścigu Tour de Pologne kolarze będą się ścigać na trasie z Tarnowskich Gór do Katowic. Tym razem jednak, by zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców, etap do Katowic zaplanowano na niedzielę 30.07. Utrudnień jednak będzie sporo.


W rejonie katowickiego Ronda kursowanie tramwajów wstrzymane zostanie w niedzielę już od godz. 4:30 i taka sytuacja potrwa do godz. 22:00. W tym czasie zmienią się trasy linii nr: 1, 6, 11, 13, 16 i 19, a linie nr 0, 23, 33 i 43 tego dnia nie będą kursować.

Znacznie krócej, bo w godz. od 13:30 do 19:00 potrwa przerwa w ruchu tramwajów na odcinku od Zawodzia przez centrum Katowic do Brynowa, kursujących przez pl. Wolności oraz w ciągu ul. Gliwickiej, aż do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym. Dotyczy to linii nr 7, 14, 15 i 20.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O ZMIANACH W ORGANIZACJI RUCHU TRAMWAJÓW
W DNIU 30.07.2017 r.


WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI KZK GOP ZWIĄZANYCH Z TOUR DE POLOGNE 2017

O etapie II Tour de Pologne

Jedyny typowo sprinterski etap tegorocznego Tour de Pologne rozpocznie się w Tarnowskich Górach. Stamtąd kolarze ruszą w stronę stolicy Górnego Śląska. Po drodze czeka ich walka na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, a także premii specjalnej w Bytomiu. Zanim dojdzie do jednego z najszybszych finiszów na świecie, peleton przejedzie ulicami Katowic. Trasa trzech rund o długości 17,5 kilometra wiedzie przez najbardziej zielony zakątek miasta, w okolicach Doliny Trzech Stawów. Na alei Wojciecha Korfantego i ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego usytuowane zostały dwie górskie premie. Sprint w okolicach Spodka to moment, który przyprawi o mocniejsze bicie serca nie jednego kibica.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies