Wakacyjna frajda w zajezdni

14.08.2017

Czy wjazd do myjni tramwajowej może być zabawny? Owszem, zwłaszcza w upalny dzień, kiedy okna w tramwaju są lekko uchylone i można zostać pochlapanym… To jedna z wielu atrakcji, które przygotowano dla uczestników letniej akcji organizowanej przez KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie w zajezdni w Będzinie.

Wakacyjne spotkania w zajezdniach cieszą się od lat bardzo dużym zainteresowaniem. Mogą w nich uczestniczyć grupy zorganizowane, od przedszkolaków po uczniów szkół średnich. Jak podkreślają organizatorzy, zajęcia mają przede wszystkim walor poznawczo-edukacyjny. – Nasze spotkania wpisują się w tzw. wychowanie komunikacyjne – mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP. – Staramy się poprzez rozmaite gry i zabawy dotrzeć do młodzieży z informacjami dotyczącymi podstawowych zasad zachowania w środkach komunikacji publicznej.

Uczestnicy zajęć dowiadują się jak podróżować bezpiecznie, a przy okazji doskonale się bawią. – Największą frajdą jest dla większości wjazd tramwajem do myjni, która chwilami zamienia się w ożywczy prysznic, gdy nasi goście postanowią uchylić okna. W takiej właśnie zabawowej formie staramy się docierać do dzieci i młodzieży z przekazem informacyjnym i chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.
Spotkania w zajezdni w Będzinie odbywają się raz w tygodniu przez całe wakacje.

Fot. Dominik Gajda/KZK GOP

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies