Spotkajmy się na 5-leciu Blues Bany

29.08.2017

Nadeszła pora, aby zaprosić wszystkich miłośników bluesowych dźwięków na jubileuszową, 5 edycję Blues Bany – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego. Tegoroczne muzykowanie odbędzie się w Bytomiu w sobotę 2 września na linii nr 38, w godzinach od 12:30 do 18:30.

– Z racji naszego jubileuszu postanowiłem, iż tegoroczna edycja Blues Bany – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego odbędzie się, jak na początku, w wagonie typu ,,N” czyli popularnej bytomskiej ,,eNce”, ponieważ cały zarys projektu Blues Bana opierał się właśnie o ten zabytkowy wagon, kursujący na co dzień po ulicy Piekarskiej w Bytomiu. Dlatego też pomyślałem, iż nasz tegoroczny jubileusz odbędzie się właśnie w tym wagonie – mówi Krzysztof Wydro główny organizator Blues Bany.

Tegoroczny przejazd ulicami Bytomia w kierunku ulicy Piekarskiej rozpocznie się samo południe w zajezdni w Bytomiu Stroszku. Wówczas „bana pełna bluesa” wyruszy na bytomkie tory zabierając po drodze pasażerów.

Projekt Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro, przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i KZK GOP. Ta nietypowa forma muzykowania w wagonie tramwajowym z każdą edycją gromadzi coraz większe grono muzyków i słuchaczy. – Z roku na rok zauważamy, iż coraz więcej ludzi z ościennych miast specjalnie tego dnia przyjeżdża do Bytomia, niektórzy by z nami zagrać, inni by posłuchać. Wszyscy są tu mile widziani – podkreśla Krzysztof Wydro.

Każdego roku w Blues Banie spotkać można nie tylko miłośników tego gatunku, lecz również przypadkowych pasażerów, dla których to miła odmiana w podróży. Zdarza się i tak, że pasażerowie decydują się pojechać drugi raz tam i z powrotem, żeby dłużej posłuchać muzyki – zauważa Andrzej Zowada rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. i dodaje: – Cieszymy się, że ta impreza wrosła na stałe w kalendarz bytomskich wydarzeń kulturalnych, zwłaszcza, że w tym wypadku to muzyka wychodzi do ludzi. Nie trzeba nigdzie daleko jechać, nie trzeba kupować wejściówek, wystarczy wsiąść do tramwaju i dać się porwać muzyce.

Szczegółowe informacje dotyczące Blues Bany można znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia oraz na plakatach i stronie internetowej Tramwajów Śląskich S.A.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies