Prace zakończone! Linia nr 9 wraca w pełnym zakresie

13.10.2017

Niespełna 7 miesięcy trwały prace przy modernizacji torowiska linii nr 9 w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu. W poniedziałek 16.10.2017 r. ruch tramwajowy na zamkniętym dotychczas odcinku zostanie przywrócony.

Prace na ul. Niedurnego rozpoczęły się 20 marca i obejmowały odcinek torowiska od skrzyżowania z ul. Hutniczą do ul. Grochowskiej. To 900 metrów jednotorowej linii wbudowanej w jezdnię. – Prace przebiegły bez większych kłopotów, a co najważniejsze, zostały zrealizowane przez firmę TOR-KRAK w założonym terminie. Pasażerowie tramwajów z pewnością odczują znaczną poprawę komfortu podróży, a kierowców cieszyć może także nowa nawierzchnia na fragmencie ul. Niedurnego, która została ułożona niejako przy okazji prac torowych – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Po zakończeniu robót przyjdzie czas na odbiory i ewentualne prace poprawkowe czy porządkowe. To nie powinno już jednak wpływać na ruch tramwajów, który zostanie wznowiony już w najbliższy poniedziałek. Od 16.10.2017 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 9 kursować będą w swojej pełnej relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek;
  • zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr: 5, 11, 17, 19, 20;
  • zawieszona zostanie tymczasowa linia nr 10;
  • zawieszona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza T-9.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Niedurnego w Rudzie Śląskiej to pierwsze zadanie „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Wartość tego zadania to niespełna 3,9 mln zł netto.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies