Czwarty raz wybieramy “Motorniczego roku”. ZAGŁOSUJ!

6.11.2017

Już po raz czwarty motorniczowie spółki Tramwaje Śląskie S.A. stanęli do rywalizacji o miano tego najlepszego. Rywalizacja w wieloetapowym konkursie jest bardzo wyrównana i ostatni etap, może jeszcze wiele zmienić w końcowej klasyfikacji. Wszystko zależy już jednak od pasażerów – rozpoczęło się głosowanie!

Po trzech etapach wewnętrznych, konkurs na najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich S.A. w 2017 roku wkroczył w ostatnią – decydującą fazę, w której to pasażerowie mogą głosować na swoich faworytów. – Co roku najpierw motorniczowie przechodzą przez gęste sito, by w ogóle móc wziąć udział w konkursie, a następnie są testowani dwukrotnie z wiedzy teoretycznej, z umiejętności praktycznych oraz oceniani w trakcie pracy, przez tzw. tajemniczego klienta. W ostatnim etapie to jednak pasażerowie mogą głosować i to oni ostatecznie wyłonią triumfatora konkursu – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

W części praktycznej sprawdzane były umiejętności takie jak np: zatrzymanie tramwaju możliwie najbliżej przeszkody przodem i tyłem, jazda na czas z piłką ping-pongową w specjalnej misie, diagnozowanie awarii wagonu czy zatrzymanie składu jak najbliżej słupka przystankowego. Wcześniej w ramach obserwacji kandydatów w czasie pracy oceniane było ich zachowanie, kontakt z pasażerem, strój służbowy i inne elementy codziennej służby. Motorniczowie pisali również dwa testy wiedzy i kompetencji.

Po trzech etapach na prowadzeniu znajduje się Pan Robert z zajezdni w Katowicach, który w całym konkursie uzbierał dotychczas 190 punktów, wyprzedzając Pana Jarosława z zajezdni w Będzinie z dorobkiem 184 punktów oraz Pana Jerzego z zajezdni w Katowicach i Pana Przemysława z zajezdni w Gliwicach, którzy zdobyli o trzy punkty mniej. – Ciasno jeśli chodzi o różnice punktowe jest również na kolejnych miejscach, więc wiele się jeszcze może zmienić. Przykłady ostatnich lat pokazały, że ostatni etap konkursu powodował pewne przetasowania w stawce – mówi Andrzej Zowada.

Ostatni etap konkursu to plebiscyt wśród pasażerów. Podobnie jak w poprzednich latach, głosowanie odbywa się drogą elektroniczną.

Aby oddać głos na swojego faworyta wystarczy w nieprzekraczalnym terminie – do niedzieli 19 listopada 2017 r. – wysłać e-mail na adres: tramwaj@tram-silesia.pl, w temacie wpisując słowo motorniczy oraz odpowiedni numer.  Z jednego adresu e-mail oddać można tylko jeden głos.

SYLWETKI TEGOROCZNYCH KANDYDATÓW


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies