Tramwaje wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

7.01.2011

Tramwaje Śląskie S.A. podobnie jak w minionych latach włączają  się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach XIX finału, który odbędzie się w Chorzowie uruchomiony zostanie specjalny tramwaj, przekazaliśmy też przedmioty na aukcję na rzecz WOŚP.

W dniu Wielkiego Finału – 9.01.2011 r. – uruchomiona zostanie  specjalna linia obsługiwana zabytkowym taborem. Wagon kursował będzie w godz.: 8:00 – 21:00 na trasie Chorzów Metalowców – Katowice Plac Wolności. W tramwaju kwestować będą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytacje:

Wycieczka zabytkowym tramwajem

Przekazując pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytować można wycieczkę zabytkowym tramwajem typu „N” wyprodukowanym w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych w 1953 roku. Niecodzienną przejażdżkę  starym tramwajem z drewnianymi siedzeniami, posiadającym historyczne uchwyty, lampy oświetleniowe oraz mechanizmy drzwi, klamki, schody, zderzaki, zestawy kołowe i ręczne hamulce odbyć będzie można na trasach obsługiwanych przez Tramwaje Śląskie S. A. W wagonie jest 86 miejsc, w tym 16 siedzących. Wycieczkę proponujemy w okresie wiosenno – letnim,  może trwać maksymalnie 8 godzin. Dokładną datę wycieczki i trasę zwycięzca licytacji ustali z Tramwajami Śląskimi S.A. indywidualnie. W licytacji może wziąć udział każdy – może to być zarówno firma, która przekazując pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy np. będzie chciała zafundować przejazd swoim pracownikom,  jak i również osoba prywatna, pragnąca odbyć podróż samodzielnie albo zaprosić na wycieczkę rodzinę lub znajomych. Tramwaje Śląskie S.A. mają już różne doświadczenia w tym zakresie – odwiedzały nas grupy turystów zagranicznych, którzy tramwajem zwiedzali naszą aglomerację, były osoby, które organizowały w  zabytkowym tramwaju swoje urodziny, wieczory panieńskie, woziły gości weselnych, robiły pokaz mody, tak więc możliwości jest wiele.

Książka o tramwajach

Tramwaje Śląskie S.A. przekazały również na licytację, na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, trzy egzemplarze książki „Tramwaje górnośląskie” tom I, autorstwa Krzysztofa Soidy, Zbigniewa Danyluka i Przemysława Nadolskiego. Książka wydana została w grudniu 2010 r. w Rybniku, a więc jest “jeszcze ciepła”. Opisuje dzieje śląskich tramwajów do 1945 roku i z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników komunikacji, bo tego typu publikacji na rynku wydawniczym jest mało.

Głównym organizatorem XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie, na jego stronie internetowej znajdują się informacje o licytacji przedmiotów przekazanych  przez Tramwaje Śląskie S. A. oraz inne instytucje i osoby.

Link do strony z licytacjami:
http://www.moris.chorzow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=84

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies