Pracownicy Tramwajów Śląskich odznaczeni

24.01.2018

Było uroczyście i dostojnie, a jednocześnie radośnie – w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach wręczono medale i odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych znalazło się czworo pracowników spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Uroczystość, która odbyła się we wtorek 23.01.2018 r. w Westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, zgromadziła przedstawicieli różnych zawodów. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. dziennikarze, górnicy, kolejarze, pracownicy administracyjni czy społecznicy. Nie zabrakło również pracowników Tramwajów Śląskich, którym towarzyszył prezes Zarządu Spółki Bolesław Knapik.


Kierownik Zakładu Usługowo Remontowego Kazimierz Kosmala odbiera odznakę honorową „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” (Fot. A. Korendał)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał pracownikom Tramwajów Śląskich Złote Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczeni nimi zostali: Małgorzata Rodak – specjalista ds. płac, Ryszard Kania – starszy mistrz ds. technicznych w Rejonie nr 1 w Będzinie oraz Antoni Rozwadowski – starszy mistrz remontów pojazdów w Zakładzie Usługowo Remontowym w Chorzowie. Z kolei Minister Infrastruktury i Budownictwa nadał odznakę honorową „Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej” kierownikowi Zakładu Usługowo Remontowego Kazimierzowi Kosmali. – W imieniu Zarządu i swoim, a także Państwa bezpośrednich przełożonych i współpracowników bardzo serdecznie dziękuję za lata zaangażowania i solidnej, rzetelnej, codziennej pracy, której nie da się przecenić – mówił prezes Bolesław Knapik.Odznaczeni pracownicy spółki Tramwaje Śląskie S.A. z Prezesem Zarządu oraz Wojewodą Śląskim (Fot. A. Korendał)

Medale i odznaczenia wręczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, który dziękował wszystkim wyróżnionym za ich zaangażowanie i postawę: – Proszę o to, aby nie ustawać w tej pracy, aby cały czas świecili Państwo przykładem dla pokoleń, które już niedługo być może będą decydować o losach województwa, Polski i również świata. Nikt inny o nas nie decyduje, tylko my decydujemy sami i to od naszych zachowań, naszej przyzwoitości, naszej godności, od naszych sumień będzie zależało to, jak się będziemy rozwijać, jak się będziemy wzajemnie traktować. Żeby tego wzajemnego szacunku, zrozumienia, wsparcia i ludzi dobrej woli nigdy nie brakowało – podkreślił wojewoda.

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich odznaczonych z Wojewodą Śląskim (Fot. A. Korendał)

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies