Rusza modernizacja torowiska w Świętochłowicach

24.01.2018

Plac budowy przekazany, można rozpoczynać prace – już w najbliższy weekend 27-28.01.2018 r. rozpoczną się prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Z tego powodu w weekend tramwaje w tym miejscu nie będą kursować.

Zadanie pn. Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Świętochłowicach, od skrzyżowania z ul. Chorzowską do skrzyżowania z ul. Krasickiego realizowane będzie przez konsorcjum firm NDI i Balzola. Stosowna umowa podpisana została 30.11.2017 r. i wówczas wykonawca zapowiadał, iż prace rozpoczną się w styczniu.

Tak też się stanie, a ich inauguracją będzie zabudowa rozjazdów technologicznych na końcach modernizowanego odcinka. Dzięki temu od poniedziałku 29.01.2018 r. tramwaje będą kursować po jednym torze (wschodnim – bliżej jezdni), a na drugim wykonawca będzie mógł prowadzić roboty. W związku z tym od godz. 5:00 w sobotę 27.01.2018 r. do godz. 03:45 w poniedziałek 29.01.2018 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 7 kursować będą wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Chorzów Batory Dworzec PKP – Chorzów Rynek (od Chorzowa Batorego trasą linii nr 20);
  • tramwaje linii nr 17 kursować będą wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Łagiewniki Targowisko – Bytom pl. Sikorskiego (od Łagiewnik Targowiska trasą linii nr 7);
  • tramwaje linii nr 9 będą kursować w swojej stałej relacji, ze zwiększeniem częstotliwości kursowania: w sobotę wg rozkładu jazdy ważnego w dni robocze, a w niedzielę wg specjalnego rozkładu jazdy;
  • tramwaje linii nr 33 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy;
  • zawieszona zostanie linia nr 40;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-7, kursująca z częstotliwością co 15 minut w relacji: Bytom Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory zajezdnia.

Autobusy T-7 kursować będą ulicami: Armii Krajowej, Katowicką, Bytomską w obu kierunkach z obsługą przystanków: „Chorzów Batory Zajezdnia”, „Chorzów Batory Piekarska”, „Chorzów Batory Dworzec PKP” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Batory Hotel” (stanowisko tramwajowe), „Świętochłowice Gazownia”, „Świętochłowice Mijanka” (stanowisko tramwajowe), „Świętochłowice Muzeum Powstań Śląskich”, „Świętochłowice Kościół”, „Świętochłowice Polna” (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w kierunku Bytomia przy stacji paliw, natomiast w kierunku Chorzowa Batorego przy przystanku tramwajowym w kierunku Bytomia – końcowy odcinek z likwidacją barierek drogowych), „Piaśniki Osiedle Skałka” (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w kierunku Bytomia w rejonie pobliskiego parkingu, natomiast w kierunku Chorzowa Batorego przy przystanku tramwajowy w kierunku Bytomia), „Piaśniki Skrzyżowanie” (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w kierunku Bytomia przy stacji paliw, natomiast w kierunku Chorzowa Batorego przy ul. Bytomskiej za drogą dojazdową do marketu TESCO, „Chropaczów Osiedle na Wzgórzu” (stanowisko tymczasowe, w kierunku Bytomia przy ul. Bytomskiej w rejonie pobliskiego przejścia dla pieszych, natomiast w kierunku Chorzowa Batorego” przy ul. Bytomskiej w rejonie peronu przystankowego dla kierunku do Bytomia, „Bytom Łagiewniki Targowisko” (przystanek tymczasowy, zarówno końcowy jak również początkowy dla tej linii, zlokalizowany przy ul. Świętego Piotra).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies