Bydgoska Pesa wygrała przetarg

21.03.2018

W ramach unijnego projektu inwestycyjnego Tramwaje Śląskie S.A. zamierzają kupić minimum 35 nowych, wieloczłonowych tramwajów. 19 marca 2018 r. ogłoszone zostały wyniki przetargu, którego zwycięzcą okazała się firma Pesa.


Bydgoski producent, który w poprzednim projekcie inwestycyjnym dostarczył do Tramwajów Śląskich S.A. 30 wagonów serii 2012N, był jednym z dwóch oferentów, starających się o zamówienie. Drugim było konsorcjum firm Solaris Tram i Stadler Polska, które jednak – w wyniku błędów formalnych – zostało z przetargu wykluczone.

Zgodnie z zapisami specyfikacji zamówienie podstawowe obejmie dostawę 35 nowych tramwajów, z czego 8 dłuższych (o długości w przedziale 30-32 metrów) oraz 27 nieco krótszych (o długości w przedziale 22-25 metrów). Zamówienie dopuszcza również opcjonalnie zamówienie dodatkowo do 5 wagonów krótszych.

Tramwaje mają być wyposażone m.in. w: klimatyzację przedziału pasażerskiego, gniazda USB dostępne dla pasażerów, moduły Wi-Fi, monitoring, głosowy i wizualny system informacji pasażerskiej, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych i nowoczesny, energooszczędny napęd. Wagony w większej części długości będą niskopodłogowe. W tym zakresie Pesa zaoferowała 75% niskiej podłogi w wagonach dłuższych i 65,5% w wagonach krótszych.

Jeśli postępowanie przetargowe zostanie pozytywnie zweryfikowane przez Urząd Zamówień Publicznych, za kilka tygodni Tramwaje Śląskie i Pesa będą mogły podpisać umowę.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies