„Muzyczne tramwaje” tym razem na ludowo

27.04.2018

Już po raz 14 studenci otworzyli swoje sale, aule, gabinety badawcze i laboratoria aby pochwalić się swoimi osiągnięciami podczas Śląskiego Studenckiego Festiwalu Nauki. Jak co roku wyszli też poza mury uczelni i wsiedli do „Muzycznego tramwaju”.


Festiwal Nauki to największa kulturalno-naukowa impreza na śląsku, której głównym celem jest rozwijanie pasji i poszerzanie naukowych horyzontów oraz integracja środowiska naukowego mająca na celu promocję nauki, techniki i sztuki. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 24-26 kwietnia, a  głównymi odbiorcami tych wydarzeń miała być i była młodzież ucząca się – uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz wyższych, a także mieszkańcy metropolii.

Jednym z głównych wydarzeń Festiwalu był Jarmark Wiedzy, na którym przedstawiciele organizacji studenckich i kół naukowych z Uniwersytetu Śląskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prezentowali swoje dokonania naukowe, przeprowadzali eksperymenty oraz pokazywali mieszkańcom Katowic, że nauka jest ciekawa i potrafi być fascynująca!

Podczas Festiwalu studenci nie skupiali się tylko na nauce, ale również na aspekcie kulturalnym, dlatego po raz kolejny, dzięki wsparciu ze strony Tramwajów Śląskich odbyło się również wydarzenie pt. „Muzyczne Tramwaje”. W tym roku podróżnym tramwaju linii nr 0, czas umilał Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice, który w wyjątkowych strojach wykonywał utwory śląskie i ludowe oraz zachęcał do udziału w pozostałych wydarzeniach organizowanych w ramach Festiwalu. „Muzyczne Tramwaje” to inicjatywa, która zawsze spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony mieszkańców miasta, jak i ze strony studentów – za co niezmiernie dziękujemy.


Tekst: Katarzyna Topolska
Przewodnicząca Samorządu Studenckiego
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Zdjęcia: Grzegorz Adamek
Silesianfoto.com

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies