Dni Otwarte Funduszy Europejskich w zajezdni tramwajowej

16.05.2018

120 osób podzielonych na 6 grup skorzystało z okazji i zwiedziło zajezdnię tramwajową w Katowicach w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Dla wszystkich była to wielka frajda!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W tym roku w ramach akcji, w dniach 11-13 maja, w całej Polsce odbyło się około 600 wydarzeń, w tym 16 w województwie śląskim.

Spółka Tramwaje Śląskie S.A. aktualnie realizuje już drugi projekt inwestycyjny współfinansowany przez Unię Europejską, zaś pierwszy zrealizowany został a w latach 2012-2015. – Właśnie efekty realizacji tego pierwszego projektu chcieliśmy pokazać zwiedzającym. Stąd wizyta w nowej myjni tramwajowej, prezentacja wagonów tramwajowych i przejazd specjalny po zmodernizowanym torowisku – wylicza Andrzej Zowada rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W piątek 11 maja 6 grup zwiedzających, głównie młodzież szkolna, miało możliwość przyjrzeć się z bardzo bliska funkcjonowaniu zajezdni tramwajowej – od hali wozowni, przez warsztaty naprawcze, starą i nową myjnię tramwajową po dyspozytornię i postojowy. – Wszystko zwieńczył krótki konkurs, którego zwycięzcy na terenie zajezdni mogli “pod okiem” instruktora poprowadzić tramwaj. To oraz mycie tramwajów w nowej myjni wzbudzały szczególną zainteresowanie i radość zwiedzających – podkreśla Andrzej Zowada. Wizytę w zajezdni kończył przejazd tramwajem specjalnym po zmodernizowanych katowickich torowiskach.

Kolejna okazja do zwiedzenia tramwajowej zajezdni nadarzy się po wakacjach. W sobotę 22 września odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies