Piłkarskie mistrzostwa w wydaniu… nieco mniej światowym

18.06.2018

Oczy całego piłkarskiego świata zwrócone są na rosyjskie stadiony, na których reprezentacje 32 krajów rywalizują o tytuł Mistrza Świata. Piłkarska reprezentacja spółki Tramwaje Śląskie S.A. swoje mistrzostwa rozegrała nieco wcześniej.

Choć Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa MZK w Toruniu Sp. z o.o. to nie mundial, to zaangażowanie zawodników i emocje towarzyszące rywalizacji były na poziomie na pewno nie mniejszym niż w największej piłkarskiej imprezie na świecie. W sobotę 2 czerwca 12 drużyn z całej Polski w ponad 30-stopniowym upale zmagało się na obiektach Elany Toruń w VIII edycji turnieju. Drużyna Tramwajów Śląskich tym razem w imprezie spisała się trochę słabiej niż miało to miejsce w poprzednich latach, choć zaczęło się obiecująco.

Pierwszy mecz, z gospodarzami, wygraliśmy pewnie 2:0. Kolejny rozgrywaliśmy z zespołem gdyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, który jest bardzo silnym przeciwnikiem, co udowodnił zdobywając ostatecznie mistrzowski tytuł. Naszej drużynie, po zaciętym meczu i twardej walce, udało się zremisować z późniejszym triumfatorem turnieju 1:1. Podobnie było w meczu z drużyną Miejskich Zakładów Autobusowych w Bydgoszczy. Do ostatniej minuty prowadziliśmy 1:0, jednak niefortunne zagranie ręką naszego zawodnika w polu karnym poskutkowało rzutem karnym i ostatecznie remisem 1:1. W tej sytuacji bardzo duże znaczenie zaczęła mieć ilość strzelanych goli i nasza drużyna, silnie zmotywowana, w kolejnym meczu rozniosła drugi zespół z Torunia wygrywając aż 10:0. Żeby myśleć o podium trzeba było jednak koniecznie wygrać ostatni mecz grupowy z Tramwajami Warszawskimi. Niestety, po ciężkiej walce ulegliśmy 0:1. Nie dało nam to wyjścia z grupy i w klasyfikacji końcowej zajęliśmy dopiero 7 miejsce.

Turniej zakończył się zwycięstwem Zespołu z Gdyni. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Świdnicy, przegrywając w finale 2:3. Na trzeciej pozycji zmagania zakończyła drużyna Kaliskich Linii Autobusowych.

Wyniki drużynowe w tym roku nie były zbyt spektakularne, czego nie można powiedzieć o indywidualnych. Nasz bez wątpienia najlepszy zawodnik zdobył raptem o dwa gole mniej od króla strzelców całego turnieju, a w zgodnej ocenie organizatorów i kierowników wszystkich drużyn był najlepszym piłkarzem turnieju. Adrian Gałęziok – bo o nim mowa, na co dzień jest motorniczym w Rejonie nr 3 w Bytomiu. Na piłkarskim boisku ,,Maja” cechuje się ogromną wolą walki i nieustępliwością, co w połączeniu z żelazną kondycją fizyczną, wypracowaną udziałem w licznych biegach, daje fenomenalne rezultaty. Dobrze jest mieć w drużynie takiego gladiatora. Z całą pewnością statuetka najlepszego zawodnika trafiła w ręce Adriana zasłużenie.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies