Zmiany na torach w Starym Sosnowcu – w weekend nie pojadą tramwaje do Milowic

26.07.2018

Pierwszy fragment nowego torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Piłsudskiego w Sosnowcu jest gotowy i można skierować na niego ruch tramwajów. W najbliższy weekend (28-29.07.2018 r.) przełożone zostaną rozjazdy technologiczne i rozpoczną się prace na drugim torze.

Prace budowlane w ramach zadania pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury torowo-sieciowej w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do drogi ekspresowej S86” prowadzone są na dwóch fragmentach – od drogi ekspresowej S86 do ronda na skrzyżowaniu z ul. Kierocińskiej i Grabową oraz od tegoż ronda do skrzyżowania z ul. Sobieskiego i Kilińskiego. – Prace na pierwszym z tych odcinków realizowane są nieco sprawniej, ze względu na mniejszą liczbę kolizji z infrastrukturą podziemną, dlatego ten fragment jest już gotowy, a drugi jeszcze nie. Nie będziemy jednak czekać, tylko już w ten weekend wykonawca przełoży rozjazdy technologiczne, by tramwaje mogły kursować po nowym torze i można było rozpocząć prace na dotychczas eksploatowanym torowisku – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

W związku z powyższym od godz. 4:20 w sobotę 28.07.2018 r. do godz. 18:00 w niedzielę 29.07.2018 r. zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 21 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Dworzec PKP skierują się do przystanku Dańdówka Skrzyżowanie, gdzie zawrócą i włączą się w planowe kursy w kier. powrotnym,
  • tramwaje linii nr 27 w kursach do Milowic po przyjeździe do przystanku Sosnowiec Aleja Zwycięstwa skierują się do pętli Zagórze, skąd włączą się w planowe kursy w kierunku powrotnym,
  • uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa oznaczona jako T-21, kursująca w relacji: Sosnowiec Dworzec PKP – Milowice Hala Sportowa zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy dla linii nr 21.

Przystanki autobusowej komunikacji zastępczej:

kierunek Milowice: Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – al. Mireckiego (tymczasowy przed skrzyżowaniem z al. Mireckiego) – Osiedle Piastów (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Egzotarium (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Milowice Hala Sportowa (autobusowy).

kierunek Centrum: Milowice Hala Sportowa (autobusowy) – Zakłady Mięsne (autobusowy) – Podjazdowa (autobusowy) – Centrum Handlowe (autobusowy) – Egzotarium (autobusowy) – Wysoka (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Osiedle Piastów (autobusowy/tramwajowy) – al. Mireckiego (tymczasowy na wysokości tramwajowego) – Sosnowiec Dworzec PKP (autobusowy) – Sosnowiec al. Zwycięstwa (autobusowy).


Po zakończeniu prac ruch tramwajowy na odcinku od drogi ekspresowej S86 do ronda na skrzyżowaniu z ul. Kierocińskiej i Grabową będzie odbywał się  w obu kierunkach torem w kierunku centrum Sosnowca.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu jest jednym z zadań „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” przewidzianego do współfinansowania przez Unię Europejską. Głównym wykonawcą prac jest konsorcjum firm NDI i Balzola. Wartość tego zadania to niespełna 16,78 mln zł netto a całość prac ma zostać zrealizowana do 29.12.2018 r.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies