05.08.2018 r. funkcjonowanie komunikacji tramwajowej w związku z wyścigiem „Tour de Pologne ”

Informujemy, że w związku z wyścigiem kolarskim 74. „Tour de Pologne” oraz wyścigiem „ Kinder + Sport Katowice 2018 ” w dniu 05.08.2018 r. (niedziela) nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.

W dniu 05.08.2018 r. w godzinach od ok. 4:30 do ok. 23:00 – wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowych w rejonie katowickiego Ronda im. Jerzego Ziętka (wszystkie relacje), skutkujące następującymi zmianami:

Linia nr   6 – kursować będzie w relacji: Bytom Szkoła Medyczna  – Chorzów Stadion Śląski,

Linia nr 11  – kursować będzie w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Chorzów Stadion Śląski,

Linia nr 13  – kursować będzie w relacji: Siemianowice Plac Skargi – Katowice Jesionowa
Linia nr 16   – rozpocznie kursowanie od ok. godziny 23:00, realizując przejazdy na wydłużonej trasie   do Siemianowic Śląskich.

Linia nr 19  – kursować będzie w relacji: Bytom Stroszek zajezdnia  - Chorzów Stadion Śląski,

Linie nr: 0, 23, 33 i 43 – nie będą kursować.

Linia nr 36 będzie kursować w godz.:04:00 – 23:30 na trasie: Zawodzie zajezdnia – Brynów pętla natomiast w godz. ok. 14:00 – 20:00 z kierunku Brynowa zostanie skrócona do Pl. Miarki. Linia na odcinku Centrum Katowic – Brynów pętla przejmie zadania linii nr 6,11,14 i 16


W godzinach od ok. 15:00 do ok. 20:30 wstrzymane zostanie kursowanie bezpośrednich linii tramwajowych na odcinku od Zawodzia przez centrum Katowic do Brynowa, kursujących przez Plac Wolności oraz w ciągu ul. Gliwickiej, aż do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym, skutkujące następującymi zmianami:

Linia nr 7 – kursować będzie w relacji: Bytom Plac Sikorskiego – Chorzów Batory Zajezdnia

z wyjątkiem godzin wjazdu wyścigu kolarskiego do Bytomia (całkowite wyłączenie ruchu pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej, tj. w godzinach 14:30 – 18:00), w których linia skierowana zostanie od strony Świętochłowic przez Lagiewniki do pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej Chebziu ( linią 17). W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

Linia nr 14 – kursować będzie w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Zawodzie Zajezdnia. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

Linia nr 15 – kursować będzie w relacji: Sosnowiec Zagórze Pętla – Zawodzie zajezdnia. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

Linia nr 20 – kursować będzie w relacji :  Szopienice Pętla – Zawodzie Zajezdnia. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

Linia nr 40 – kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością

Linia nr 41 – uruchomienie linii na trasie Katowice Pl. Wolności – Katowice Damrota.

Ponadto, w mieście Bytom, z uwagi na konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej (rejon Zamłynia) od ok. godziny 14:00 do ok. godziny 18:30, wprowadzone zostaną zmiany dla linii tramwajowych nr 5, 7 i  9

Linia nr 5 – kursować będzie na trasie Zabrze pętla Lompy – Zaborze  Biskupice pętla

Linia nr 7 – od strony Świętochłowic skierowana zostanie  przez Łagiewniki do Ruda Śl. Chebzie pętla ( linią 17 )

Linia nr 9 – kursować będzie w relacji: Chorzów Rynek – Ruda Śl. Chebzie pętla

Na wyłączonych z ruchu tramwajowego odcinkach zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza wg poniższego:

-       na odcinku: Chorzów Rynek (stanowisko nr 3) – Chorzów Stadion Śląski – Katowice Mickiewicza w godzinach 04:30 – 23:00 będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-19. W trakcie trwania wyścigu Kinder+Sport Katowice 2018 oraz wyścigu kolarskiego, tj. w godzinach 12:00 – 21:00 autobusy tej linii od strony Stadionu Śląskiego dojeżdżać będą do przystanku Katowice Grundmanna.

-       na odcinku „Chorzów Batory Piekarska” – „Katowice Grundmanna” w godzinach ok. 14:30 – 20:30 będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-20.

Ponadto przez cały dzień na liniach autobusowych nr: 6, 820, 840 zostanie wprowadzona obsługa przystanków:  Chorzów AKS (oba kierunki), Park Śląski Wejście Główne (oba kierunki), Park Śląski Ogród Zoologiczny, Dąb Huta Baildon (kierunek do Chorzowa).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies