Już w sobotę bieg “15tka z Katowic do Sosnowca”

4.09.2018

Już po raz czwarty rozegrany zostanie bieg uliczny pod nazwą „15tka z Katowic do Sosnowca”. Zawodnicy będą mieli do pokonania piętnastokilometrową trasę, ściśle związaną z linią tramwajową numer 15, która od 1931 roku łączy Śląsk z Zagłębiem. Bieg odbędzie się w sobotę 8 września w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Zawodnicy wystartują o godzinie 14:00 z katowickiego placu Szewczyka, skąd wzdłuż linii tramwajowej 15 pobiegną do Sosnowca. Meta usytuowana będzie obok Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego. Każdy biegacz w pakiecie startowym otrzyma koszulkę techniczną, a na mecie – wodę i posiłek regeneracyjny. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut, zostaną nagrodzeni pamiątkowymi medalami.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn, regulamin przewiduje cztery kategorie wiekowe dla pań i pięć dla panów, trzy najlepsze osoby we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pucharami i nagrodami rzeczowymi. Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, miasta Sosnowiec i Katowice nagrodzą swoich mieszkańców, którzy w biegu osiągną najlepsze wyniki.
Wprawdzie elektroniczna rejestracja uczestników została już zakończona, jednak lista startowa nie jest zamknięta! Zapisów będzie można dokonać w Biurze Zawodów, które będzie funkcjonowało 7 września w godz. 17:00-21:00 w Galerii Katowickiej i 8 września 9:00 – 13:00 w miejscu startu biegu.

Mieszkańców Sosnowca na start do Katowic przywiozą tramwaje linii numer 15, a katowiczanie po zakończeniu biegu w Sosnowcu będą mogli nimi wrócić do domu. Informacje o biegu na bieżąco publikowane są na profilu biegu na facebooku: www.facebook.com/15tka

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies