Zapuść żurawia na Rynku w Katowicach

14.09.2018

W czwartek 20 września 2018 r. o godzinie 11:00 na katowickim Rynku odbędzie się inauguracja akcji społecznej „Zapuść żurawia” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Miasto Katowice, KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie S.A. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych na drodze.

W ramach wydarzenia zaplanowano Akademię Bezpiecznej Jazdy dla dzieci i młodzieży, strefę malucha oraz spotkanie otwarte z przedstawicielami organizatorów. Twórcy akcji przewidzieli też udział gości specjalnych – Golec uOrkiestra, którzy w nietypowy sposób wezmą udział w wydarzeniu.

„Zapuść żurawia. Rozejrzyj się będąc na drodze” to akcja zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, do której współorganizacji zostali zaproszeni: Miasto Katowice, KZK GOP oraz Tramwaje Śląskie. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości wśród pieszych i kierowców o skali zagrożeń, jakie czyhają na nich na drodze. Ambasadorem akcji, którego definicja „Zapuść żurawia” stała się elementem działań, jest prof. dr hab. Jan Miodek.

20 września o godzinie 11:00 na katowickim Rynku, tuż obok Pawilonu „Dobry Klimat”, wystartuje Akademia Bezpiecznej Jazdy, w której dzieci i młodzież będą mogli poznać zasady ruchu drogowego oraz spróbować swoich sił jako kierowcy. Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli strefę malucha, w której opiekunowie znajdą tematyczne kolorowanki dla swoich pociech. O godzinie 12:00 w Pawilonie odbędzie się spotkanie otwarte z Prezydentem Marcinem Krupą oraz przedstawicielami pozostałych organizatorów, którzy poruszą wiele ważnych tematów, między innymi: bezpieczeństwa pieszych – dzieci i dorosłych – na drodze, Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, COP24 – Szczytu Klimatycznego ONZ, jak i bieżących spraw związanych z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej.

Podczas eventu pojawią się też goście specjalni – Golec uOrkiestra, którzy wezmą udział w wydarzeniu.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies