Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu już w sobotę! [ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJÓW]

20.09.2018

Już w najbliższą sobotę 22 września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbędzie się Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu w 50. rocznicę powstania zajezdni “Stroszek” w Bytomiu i roku 120-lecia Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Spółka Tramwaje Śląskie S.A. przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Tego nie można przegapić!

REGULAMIN Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu

Każdego roku we wrześniu spółka Tramwaje Śląskie S.A. otwiera szeroko drzwi jednej ze swoich zajezdni, zapraszając do zwiedzania, połączonego z edukacją i świetną zabawą w ramach Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej. Tegoroczny odbędzie się w Zajezdni „Stroszek” w Bytomiu, która w tym roku obchodzi okrągłą rocznicę 50-lecia funkcjonowania. Drugą niezwykle ważną okazją do świętowania jest 120 rocznica uruchomienia pierwszej elektrycznej linii tramwajowej na Górnym Śląsku, co nastąpiło 1 października 1898 r. – To dwie bardzo zacne okazje, które chcemy świętować w towarzystwie naszych pasażerów, mieszkańców miast Metropolii, miłośników komunikacji tramwajowej i gości z każdej strony świata – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

Dzień Otwarty corocznie ma pewne elementy stałe, których nie zabranie i tym razem. To: parada tramwajów, która w tym roku przejedzie z pl. Sikorskiego w Bytomiu do Zajezdni „Stroszek”, to możliwość poprowadzenia tramwaju pod czujnym okiem instruktora, to możliwość zwiedzania zajezdni, to wystawa o historii komunikacji tramwajowej, to cała gama atrakcji dla dzieci z animacjami i zabawami. – Tegorocznymi nowościami są m.in.: możliwość przeniesienia się w miniaturowy świat kolejowo-tramwajowy, dzięki modułowej makiecie przygotowanej przez grupę TT-Silesia, a także pokaz górniczego sprzętu ratowniczego dzięki uprzejmości Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu – wylicza rzecznik tramwajowej Spółki.

REGULAMIN nauki jazdy tramwajem

Swoje stoiska na terenie zajezdni przygotują m.in.: Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Wojsko, służby medyczne, a także KZK GOP z projektem Śląskiej Karty Usług Publicznych. Na najmłodszych czekać będą animatorzy, szczudlarze, urządzenia rekreacyjne, malowanie twarzy czy zajęcia taneczne z grupą Black&White. – W trakcie Dnia Otwartego odbędzie się również finał tegorocznego konkursu na najlepszego motorniczego Spółki, ogłosimy wyniki konkursu fotograficznego, a muzycznie całość ubarwią: Orkiestra Dęta Tramwaje Śląskie S.A., zespół Duo Live oraz – gwiazda wieczoru – zespół Baciary. Atrakcji nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie – reklamuje Andrzej Zowada. Na Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu najlepiej przyjechać tramwajem. Tego dnia, poza liniowymi, kursować będzie również 8 tramwajów specjalnych.

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJÓW SPECJALNYCH


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies