Tramwajem i autobusem na Stadion Śląski

9.10.2018

Już w tym tygodniu na Stadionie Śląskim piłkarskich kibiców czekają emocje związane z meczami Ligi Narodów UEFA. W czwartek 11 października i w niedzielę 14 października biało-czerwoni zagrają kolejno z Portugalią i Włochami. Tradycyjnie najlepszą formą dojazdu na Stadion Śląski będzie komunikacja publiczna. KZK GOP w dni meczowe wprowadzi zmiany ułatwiające dojazd na stadion i powrót z meczu.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z meczami piłki nożnej Polska – Portugalia oraz Polska – Włochy, w dniach 11 i 14 października (czwartek i niedziela) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Zmiany w komunikacji tramwajowej

Uruchomione zostaną dwie linie specjalne, oznaczone jako 0 i S2:

  • 0ze zwiększoną częstotliwością będzie kursować na trasie: Katowice plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych) obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi m.in. w centrum Katowic, przy Centrum Handlowym Silesia City Center oraz przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA);
  • S2 – będzie kursować na trasie: Katowice Koszutka Słoneczna pętla – Chorzów Stadion Śląski (stanowisko zlokalizowane naprzeciwko wejścia głównego) – Chorzów Rynek – Chorzów Batory Dworzec PKP – Chorzów Batory zajezdnia. Linia ma zapewnić dodatkowe możliwości przejazdów z centrum Katowic oraz przejazd od strony stacji kolejowej Chorzów Batory w rejon Stadionu Śląskiego.

Dla linii nr: 6, 11 i 19 zostaną uruchomione dodatkowe kursy.

Zmiany w komunikacji autobusowej

Dla linii nr: 820, 830 i 840 od godz. 16:00 będzie obowiązywać dodatkowa obsługa przystanku Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów.

Dla linii nr: 7, 7N, 23, 109, 673 i 674 dokonujących przejazdu z centrum Katowic do Osiedla Tysiąclecia zostanie wprowadzona trasa objazdowa. Autobusy po obsłudze przystanku Dąb Kościół pojadą ulicami: Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów, do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku Osiedle Tysiąclecia ZOO.

Informujemy, że uczestnicy meczu są upoważnieni do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską organizowaną na zlecenie KZK GOP w terminach:

  • od godz. 09:00 w czwartek 11 października do godz. 01:00 w piątek 12 października;
  • od godz. 09:00 w niedzielę 14 października do godz. 01:00 w poniedziałek 15 października.

Dokumentem uprawniającym do bezpłatnych przejazdów będzie bilet na mecz lub akredytacja meczowa wydana przez PZPN.

Ponadto w celu zapewnienia technicznej możliwości realizacji zwiększonej oferty komunikacji publicznej dla ww. meczów piłkarskich, w czwartek 11.10.2018 r. zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowych nr: 30, 33, 36, a dla linii nr 13 i 43 zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy. W niedzielę 14.10.2018 r. zostanie zawieszone kursowanie linii tramwajowych nr: 23, 33 i 43.


SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY KZK GOP

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies