„Sztafeta pokoleń” najlepszym zdjęciem konkursu

10.10.2018

Podczas „Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu” ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego ogłoszonego przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. w sierpniu. Jury nagrodziło autorów trzech fotografii, a autorów dwóch kolejnych postanowiło uhonorować wyróżnieniami. Poniżej prezentujemy nagrodzone zdjęcia.

Corocznie ogłaszany konkurs fotograficzny tym razem odbywał się pod hasłem „Tradycja i nowoczesność. 120 lat Elektrycznej Komunikacji Tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej”. Jako, że organizowany był w związku z Dniem Otwartym Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu, dodatkowe punkty można było uzyskać za prace wykonane właśnie na terenie Bytomia oraz za nawiązanie do hasła przewodniego.

Na konkurs wpłynęło 35 zgłoszeń, spośród których jury – po długiej dyskusji – wyselekcjonowało finałową grupę, na którą złożyło się 5 zdjęć. Finałowa rozgrywka była już mniej ekscytująca, gdyż oceny jurorów były bardzo zbliżone i praktycznie jednomyślnie przyznane zostały nagrody i wyróżnienia.

Poniżej prezentujemy najlepsze zdjęcia konkursu.

I miejsce: Henryk Puzio „Sztafeta pokoleń”

II miejsce: Paweł Marcinkowski „Widzimy się w Katowicach”

III miejsce: Sebastian Leśniak „Analog”

Wyróżnienie: Karolina Neukirch „Tramwaje Śląskie w soczewce”

Wyróżnienie: Karol Wieniawski „Linia 7 o wschodzie słońca rozpoczyna swój kurs”

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies