Półmetek prac w sosnowieckiej Pogoni

12.10.2018

Modernizacja torowiska w ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu jest już na półmetku. Jeden tor jest gotowy i w weekend nastąpi przebudowa rozjazdów technologicznych. To oznacza przerwę w ruchu tramwajów.

Rozpoczęte w połowie maja br. prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ul. Mariackiej i Żeromskiego w Sosnowcu wykonywane są przy zachowaniu ruchu tramwajowego po jednym torze. Teraz, gdy jeden tor jest już wybudowany, wykonawca może przenieść na niego ruch tramwajów i rozpocząć prace na drugim torze. W tym celu konieczne jest przełożenie rozjazdów technologicznych zabudowanych na krańcach remontowanego odcinka, co nastąpi w najbliższy weekend. W związku z tym od godz. 06:30 w sobotę 13.10.2018 r. do godz. 22:00 w niedzielę 14.10.2018 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Dąbrowa Górnicza Huta Katowice – Będzin Cmentarz Komunalny;
  • tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Zagórze pętla;
  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP – Sosnowiec Milowice pętla;
  • uruchomiona zostanie linia nr 34, kursująca w relacji: Będzin Zajezdnia – Sosnowiec Będzińska pętla;
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21, kursując na trasie: Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Ostrogórska.

Autobus zastępczej linii T-21 będzie obsługiwać przystanki zgodnie z poniższym: Będzin Cmentarz Komunalny – Pogoń Akademiki – Pogoń Klub Kiepury – Pogoń Orla – Sosnowiec Estakada – Sosnowiec Dw. PKP – Sosnowiec Ostrogórska – Sosnowiec al. Zwycięstwa – Pogoń Orla – Pogoń Kościół – Pogoń Akademiki – Będzin Cmentarz Komunalny.

Po wznowieniu ruchu, tramwaje będą kursować nowym torem, a wykonawca przystąpi do demontażu drugiego toru. Nadal wyłączony z obsługi pozostanie przystanek Pogoń Mariacka w obu kierunkach.
W ramach zadania pn. „Przebudowa torowiska w jezdni w ciągu ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu” zmodernizowany zostanie odcinek dwutorowej linii tramwajowej od przystanku Pogoń Kościół na ul. Nowopogońskiej do rozjazdu torowego na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i 3 Maja w rejonie wiaduktu kolejowego. To około 1700 metrów toru pojedynczego. Generalnym wykonawcą prac zleconych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. jest krakowska firma TOR-KRAK Sp. z o.o., która ma zrealizować zadanie w terminie do marca 2019 r. Zadanie to jest elementem „Zintegrowanego projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies