Katowice Wełnowiec – awaryjne prace torowe

21.11.2018

Od 22 listopada w rejonie pl. Alfreda w katowickim Wełnowcu prowadzone będą awaryjne prace naprawcze przejazdów drogowo-tramwajowych. Prace te spowodują przerwę w ruchu tramwajów oraz objazdy dla samochodów.

W czwartek 22 listopada rozpoczną się prace naprawcze przejazdów drogowo-tramwajowych w rejonie pl. Alfreda w Katowicach. – Są to prace naprawcze połączeń styków szyn. Planowaliśmy realizację tych prac nieco później, jednak stan techniczny torowiska w tym miejscu nie pozwolił na zwłokę i konieczna będzie realizacja robót w trybie awaryjnym – wyjaśnia rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada i dodaje: – Przy tej sposobności wymienione zostaną nie tylko szyny, ale również płyty torowe oraz ułożona nowa podbudowa. Dzięki temu, przy jednym wstrzymaniu ruchu tramwajów zrealizujemy szeroki zakres prac i zmodernizujemy przejazdy z korzyścią dla ruchu tramwajowego i kołowego.

Na czas robót wstrzymany zostanie ruch tramwajów, które będą kończyć swoje kursy przy ul. Gnieźnieńskiej oraz wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu samochodów w rejonie pl. Alfreda. Objazd dla samochodów poprowadzony zostanie: od centrum Siemianowic ulicami: Telewizyjną, Bytkowską, Józefowską i Gnieźnieńską do jej skrzyżowania z al. Korfantego; od Katowic ulicami: Karłowicza, Józefowską i Bytkowską, do jej skrzyżowania z ul. Telewizyjną. Autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy jadące od strony wieży telewizyjnej będą mogły przejeżdżać przez plac robót – ruch prowadzony będzie wahadłowo. Roboty przy pl. Alfreda potrwają do wtorku 27 listopada i po tym terminie ruch samochodów przywrócony zostanie do normy.

W kolejnych dwóch dniach – wykorzystując wstrzymanie ruchu tramwajowego – prowadzone będą prace modernizacyjne przejazdu drogowo-tramwajowego na skrzyżowaniu al. Korfantego z ul. Karłowicza. W związku z powyższym od czwartku 22.11.2018 r. do czwartku 29.11.2018 r. zmieni się czasowo organizacja ruchu tramwajowego:

  • kursowanie linii nr 13 zostanie zawieszone,
  • linia nr 16 obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, kursując w relacji: Katowice Brynów pętla – Katowice Wełnowiec Gnieźnieńska,
  • dla linii nr 43 wprowadzone zostaną korekty rozkładu jazdy,
  • KZK GOP uruchomi autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-13, kursującą w relacji: Siemianowice pl. Skargi – Koszutka Słoneczna pętla, z częstotliwością co 15 minut.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies