Katarzynkowy tramwaj specjalny

23.11.2018

Już w najbliższą niedzielę, z okazji Katarzynki – święta branży tramwajowej i kolejowej, w trasę wyruszy tramwaj specjalny. Będzie to jedna z niewielu okazji, by przejechać się – niegdyś bardzo popularnym, a dziś nieco zapomnianym – wagonem serii 102Na. Tramwajem tym będzie można dojechać do katowickiej Katedry na Mszę św. sprawowaną w intencji tramwajarzy.

Wagon 102Na niezwykle rzadko wozi pasażerów. Zdarza się to raptem kilka razy w roku. Taka okazja nadarzy się już w najbliższą niedzielę. Właśnie 25 listopada przypada bowiem wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki branży tramwajowej i kolejowej. Z tej okazji o 12:00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Wiktora Skworca. I na tę Mszę będzie można dojechać m.in. tramwajem specjalnym, który kilkanaście minut przed 12:00 przejedzie ul. Kościuszki w stronę Brynowa.

Jednak nie będzie to jedyny kurs. Wagon specjalny w trasę wyruszy z zajezdni Chorzów Batory tuż przed 11:00, a zjedzie do niej kwadrans przed 17:00. Poniżej przedstawiamy szczegółowy rozkład jazdy tramwaju specjalnego.

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJU SPECJALNEGO KATARZYNKA 2018

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies