Tramwajarski Mikołaj w trzech miastach Metropolii

13.12.2018

Mikołaj w tramwaju to dla niektórych obowiązkowy punkt programu 6 grudnia. Dla innych to nieoczekiwane, ale zawsze miłe spotkanie. W tym roku Mikołaja i jego pomocnice można było spotkać na linii nr 43 i – tradycyjnie – na linii nr 38.

Jak co roku spółka Tramwaje Śląskie S.A. przygotowała mikołajowe atrakcje dla pasażerów. W tym roku tramwajowy Mikołaj odwiedził Katowice, Chorzów i Bytom. W pięknie udekorowanym wagonie linii nr 43, kursującym między pętlą Słoneczna w Katowicach a zajezdnią w Chorzowie Batorym, podróżowały urocze pomocnice Świętego Mikołaja, rozdając drobne upominki zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych pasażerów. Gdy mikołajowe pomocnice rozdawały kalendarzyki, kredki i słodkości, Święty Mikołaj prowadził tramwaj!

Słodyczy nie zabrakło także na ulicy Piekarskiej w Bytomiu, gdzie każdego roku kursuje mikołajowy cukierkowy tramwaj. Tak też było i tym razem, a pasażerowie zabytkowej „Enki” na linii nr 38 otrzymywali „krówki tramwajówki” oraz firmowe kalendarzyki.

Wszędzie, gdzie pojawił się tramwaj z Mikołajem niezmiennie wzbudzał sympatię i rozświetlał uśmiechem szczególnie małe buźki. Mikołaj obiecał, że do tramwaju wróci już za rok!

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies