Zadecydował bilans bramek – PKM Gliwice z Pucharem Prezesa

20.03.2019

Po raz trzeci z rzędu piłkarska reprezentacja Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach triumfowała w halowym turnieju o Puchar Prezesa spółki Tramwaje Śląskie S.A. Tym razem losy zwycięstwa w turnieju wahały się do samego końca, dzięki świetnej postawie reprezentacji spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Turniej o Puchar Prezesa spółki Tramwaje Śląskie S.A. rozegrany został już po raz trzeci. W sobotę 16 marca 2019 r. do rozgrywek w hali Ośrodka Sportowego Kolejarz w Katowicach przystąpiło 6 zespołów: reprezentacje PKM-ów z Gliwic, Katowic, Tychów i Sosnowca, zespół Tyskich Linii Trolejbusowych a także reprezentacja spółki Tramwaje Śląskie S.A. Faworytem byli gliwiczanie, którzy byli najlepsi w dwóch wcześniejszych edycjach turnieju, ale gospodarze, którzy przed rokiem zajęli dopiero 4 miejsce, zapowiadali walkę o detronizację dotychczasowych mistrzów.

Już pierwszy mecz turnieju potwierdził dobrą dyspozycję tramwajowego zespołu. Gospodarze ograli PKM Sosnowiec 3:1 i czekali na odpowiedź faworytów, którzy swój pierwszy mecz również mieli rozegrać z ekipą z Sosnowca. Gliwiczanie wygrali najskromniej jak się da – 1:0. W drugiej kolejce doszło do bezpośredniego starcia reprezentacji spółki Tramwaje Śląskie oraz PKM Gliwice. Mecz był niezwykle wyrównany, a obie ekipy zdawały sobie sprawę z tego, iż jego wynik może zadecydować o ostatecznym triumfie w całym turnieju. Po końcowym gwizdku sędziego żadna z drużyn nie przybliżyła się jednak do celu, bo mecz zakończył się remisem 1:1. Po dwóch kolejkach sytuacja w tabeli była niezwykle ciekawa, gdyż po 4 punkty zgromadziły nie tylko dwie wspomniane ekipy, ale także zespół PKM Tychy, który wygrał z PKM Katowice i zremisował z reprezentacją trolejbusów.

W następnej serii gier tyszanie polegli jednak, sromotnie przegrywając z PKM Gliwice 1:5. Identyczne zwycięstwo jak gliwiczanie zanotowali tramwajarze, pozostawiając w pokonanym polu katowicki PKM. W następnej kolejce nastąpiła zamiana rywali tramwajarze grali z PKM Tychy a gliwiczanie rywalizowali z ekipą katowickiego PKM. Faworyci nie zawiedli i solidarnie wygrali, jednak PKM Gliwice swój mecz zakończył wysokim zwycięstwem 5:2, podczas gdy Tramwaje Śląskie wygrały minimalnie 4:3.

Ostatnia seria gier miała zadecydować o triumfie w całym turnieju. Jako pierwsze na boisko wyszły ekipy Tramwajów Śląskich i tyskich trolejbusów. Gospodarze wygrali 2:0 i z niecierpliwością oczekiwali na rywalizację PKM Gliwice, który to zespół w ostatnim meczu turnieju zagrać miał również z TLT. Gliwiczanie nie dali szans ekipie trolejbusowej wygrywając 4:0, a tak okazałe zwycięstwo spowodowało, że lepszym bilansem goli zdobytych i straconych w całym turnieju PKM Gliwice wyprzedził w tabeli Tramwaje Śląskie. Tym samym gliwiczanie zaliczyli swoisty hat-trick zwyciężając w Turnieju o Puchar Prezesa spółki Tramwaje Śląskie S.A. po raz trzeci z rzędu!

Po zakończeniu rywalizacji wręczone zostały puchary i dyplomy, a także nagrody przygotowane przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A. Tradycyjnie też przyznane zostały wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Adrian Zygmunt z PKM Gliwice natomiast za najlepszego bramkarza turnieju uznano golkipera zespołu PKM Tychy Krzysztofa Rogasia.


WYNIKI WSZYSTKICH MECZÓW TURNIEJU

Tabela końcowa III turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Autor zdjęć: Adam Lipok

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies