Sosnowiec: tramwaje wracają na Pogoń, prace ruszą w Konstantynowie

21.03.2019

Dobiega końca modernizacja torowiska wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu. Od soboty 23 marca tramwaje wrócą na tę trasę, choć prace wykończeniowe będą kontynuowane. Z kolei od poniedziałku 25 marca rozpocznie się remont torowiska na ul. Staszica co spowoduje już od soboty skrócenie trasy linii nr 24.

Prace na Pogoni finiszują

Wykonawca zrealizował cały zakres torowy inwestycji, co umożliwia wznowienie ruchu tramwajów wzdłuż ulic Żeromskiego i Mariackiej w Sosnowcu już po dwóch nowych torach. W najbliższych tygodniach prowadzone będą roboty wykończeniowe i porządkowe. Najważniejsze jednak, że – zgodnie z zapowiedziami wykonawcy – w uzgodnionym terminie tramwaje wrócą na swoje stałe trasy. Od soboty 23.03.2019 r. tramwaje będą kursować zgodnie z poniższym:

  • tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Tworzeń Huta Katowice – Sosnowiec Milowice pętla;
  • tramwaje linii nr 26 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec – Sosnowiec Milowice pętla;
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Będzin Os. Zamkowe pętla;
  • tramwaje linii nr 28 będą kursować w relacji: Będzin Os. Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy również w soboty;
  • tramwaje linii nr 42 będą kursować wg zaktualizowanego rozkładu jazdy;
  • tymczasowa linia nr 44 zostanie zawieszona.

Teraz pora na Konstantynów

Generalnym wykonawcą prac w sosnowieckiej Pogoni jest krakowska firma TOR-KRAK. Ta sama spółka wybrana została wykonawcą remontu torowiska w innej sosnowieckiej dzielnicy – Konstantynowie. Tu od poniedziałku 25 marca rozpocznie się remont torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei. W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 zostanie skrócona. Od soboty 23.03.2019 r. tramwaje linii nr 24 kursować będą w relacji: Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe. Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies