O przyszłości transportu w Metropolii

19.04.2019

Już po raz jedenasty odbyły się Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA. Jak co roku, aktywnie uczestniczyły w nich Tramwaje Śląskie, które przygotowało stoisko dedykowane przede wszystkim realizowanemu przez Spółkę projektowi inwestycyjnemu.

We wtorek i środę, 16 i 17 kwietnia, w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia spotkali się przedstawiciele najważniejszych firm i instytucji przewozowych z województwa śląskiego. Wśród wystawców, jak co roku, była spółka Tramwaje Śląskie S.A., która przygotowała ekspozycję promującą realizację projektu inwestycyjnego, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności pod nazwą “Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego”. - Nasz udział w targach ma dwa podstawowe cele: promocja realizowanego projektu wśród pasażerów, a w tym przypadku osób odwiedzających targi oraz spotkania biznesowe i rozmowy z potencjalnymi lub obecnymi kooperantami – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Podczas tegorocznych targów zaprezentowane zostały m.in. pojazdy z nowymi oznaczeniami organizatora transportu, można było również obejrzeć autobus należący do PKM Tychy, który jako pierwszy został pomalowany i oznakowany zgodnie z nowymi wytycznymi opracowanymi przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.
Wiele ciekawego działo się także w salach konferencyjnych. Panele dyskusyjne poświęcone były głównie elektromobilności i niskoemisyjnym środkom transportu. O planowanych zmianach w organizacji komunikacji publicznej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mówił Grzegorz Kwitek, członek Zarządu GZM. Zapowiedział on m.in. wprowadzenie jeszcze w tym roku tzw. Metrobiletu, czyli wspólnej taryfy na komunikację miejską i kolej. Jego dystrybutorem będzie m.in. Zarząd Transportu Metropolitalnego, czyli komórka Metropolii organizująca w jej imieniu komunikację publiczną.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies