Nagrody za bezpieczne prowadzenie tramwaju

1.05.2011

W siedzibie Dyrekcji Tramwajów Śląskich podobnie jak w ubiegłym roku odbyło się losowanie nagród dla motorniczych i kierowców, którzy przez ostatni rok prowadzili tramwaje i służbowe pojazdy bez wypadku i bez kolizji.

Przedstawiciele ubezpieczyciela – PZU S.A. – ufundowali nagrody rzeczowe w postaci portfeli. Zarząd Spółki ufundował 5 zestawów sztućców oraz nagrodę główną – odtwarzacz DVD. W związku z tym, że odsetek osób prowadzących pojazdy bezkolizyjnie i bezwypadkowo w Tramwajach jest bardzo duży, nagrody przydzielone zostały drogą losowania. Losowanie odbyło się w obecności przedstawicieli obydwu firm. W imieniu pracowników, których nazwiska wylosowano, nagrody odebrali kierownicy ich macierzystych jednostek, którzy osobiście wręczą nagrody szczęśliwcom.

Nagroda główna – odtwarzacz DVD przypadła motorniczemu z Rejonu nr 3 w Bytomiu. Obecni na losowaniu przedstawiciele PZU S.A. podkreślali, że spośród wielu firm, które ubezpieczają, Tramwaje Śląskie S.A. należą do tych, w których bardzo dobrze prowadzony jest program profilaktyki. Prezes Tramwajów Śląskich S.A. – Tadeusz Freisler powiedział, że motorniczych, którzy prowadzą wagony tramwajowe w bezpieczny sposób należy wynagradzać, bo jest to czynnik motywujący do dalszej starannej pracy i dobry przykład dla innych. Kierownictwo Działu Ruchu z udziałem przedstawicieli policji, urzędów poszczególnych miast i Ośrodka Szkolenia Motorniczych rokrocznie prowadzi szkolenia – instrukcje dla służb ruchu Spółki. Obejmują one profilaktykę wypadkową, przepisy wewnętrzne i prawo o ruchu drogowym. Ponadto prowadzona jest analiza wypadków i innych zdarzeń, pozwalająca w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Według statystyk Działu Ruchu Tramwajów Śląskich S.A. w 2010 r. na 744 osoby ubezpieczone żadnych kolizji ani wypadków nie zanotowano w przypadku 688 osób (92,47 % ubezpieczonych). Rok wcześniej na 734 osoby objęte ubezpieczeniem bezkolizyjnie i bezwypadkowo jeździło 666 osób (90,74 % ubezpieczonych). Oznacza to, że bezpieczeństwo jazdy stale się poprawia.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies