Perła Europy dla Tramwajów Śląskich

10.05.2019

62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji 6.05.2019 r. w chorzowskim Teatrze Rozrywki po raz kolejny środowiska gospodarcze spotkały się podczas Gali z okazji Święta Europy organizowanej przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Wśród nagrodzonych statuetkami Pereł Europy znalazła się spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Zgromadzonych gości przywitał Paweł Pawelec – Wiceprezes Tytularny RIG w Katowicach oraz Prezes Delegatury RIG w Chorzowie, zaś w roli gospodarza Gali wystąpił Tomasz Zjawiony, Prezes  RIG w Katowicach. Galę zaszczycili swoją obecnością m.in.: Jerzy Buzek, Jan Olbrycht, Beata Drzazga, Daniel Beger, Arkadiusz Chęciński, Jan Klimek, Izabela Kloc, Monika Rosa, Mirosława Nykiel, Tadeusz Biedzki.

Jako pierwsze wręczone zostały Złote i Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji – symboliczne podziękowanie dla ludzi nieprzeciętnych, wyróżniających się firm, organizacji i instytucji, które aktywnie i skutecznie włączyły się w proces tworzenia gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji oraz dostosowania do standardów europejskich. Później wręczony został również Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji. Trafił do rąk Arkadiusza Mężyka – Rektora Politechniki Śląskiej.

Po tych wyróżnieniach przyszedł czas na wręczenie najważniejszych wyróżnień wieczoru – Pereł Europy – statuetek, które po raz trzeci trafiły do rąk osób, firm i instytucji, swoją postawą, działaniami i przekonaniami udowodniających, że Polska jest w Europie.

Nagrody w pierwszej z dwóch kategorii otrzymały osoby, instytucje i firmy, które efektywnie wykorzystały możliwości rozwojowe i inwestycyjne płynące ze środków unijnych. Wśród nich była spółka Tramwaje Śląskie S.A., zapewniająca komunikację tramwajową w 13 miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Statuetkę z rąk profesora Jerzego Buzka odebrał Członek Zarządu Dyrektor Finansowy Spółki Henryk Kolender, który podkreślał, że: – Pozyskujemy i wykorzystujemy środki finansowe Unii Europejskiej z Funduszu Spójności, by nadrabiać wieloletnie niedostatki inwestycyjne w tramwajowej infrastrukturze i taborze. To jest długi, żmudny i trudny proces; uciążliwy dla pasażerów, mieszkańców i użytkowników dróg; ale niezbędny, by komunikacja tramwajowa w Metropolii mogła spełniać oczekiwania i na powrót stać się filarem komunikacji. To wyróżnienie jest bardzo miłe, jednak zdajemy sobie sprawę, że najważniejszą nagrodą będzie zadowolenie naszych pasażerów i rosnąca ich liczba. Do tego dążymy.

W trakcie Gali w Teatrze Rozrywki wręczono również Specjalne Perły Europy przyznawane osobom szczególnie zasłużonym i zaangażowanym w promowanie europejskich wartości oraz krzewienie idei integracji i tożsamości europejskiej.

Więcej o Gali przeczytać można na stronie Regionalej Izby Gospodarczej w Katowicach www.rig.katowice.pl.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies