Gwiazdy lekkoatletyki zapraszają na „15tkę”

26.06.2019

Wprawdzie na Stadion Śląski w Chorzowie zjechali, by rywalizować w Memoriale Kusocińskiego, ale znaleźli moment, by zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej. Światowego formatu polskie gwiazdy lekkoatletyki zapraszają na bieg „15tka z Sosnowca do Katowic”.

Tegoroczna, piąta edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic” odbędzie się w sobotę 7 września. Start zlokalizowany będzie w sosnowieckim Parku Sieleckim, jak było to podczas pierwszej i trzeciej edycji. Meta podobnie jak w 2017 roku stanie na placu przed katowickim dworcem kolejowym, skąd startowała „15tka” w roku ubiegłym. Na trasie zlokalizowane będą dwa wodopoje, a jeśli będzie gorąco, dodatkowo dwie kurtyny wodne. Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu biegu w Biurze Zawodów usytuowanym w rejonie mety, skąd – tradycyjnie już – biegaczy na start do Sosnowca zawiozą tramwaje linii nr 15.

W pakiecie startowym znajdzie się koszulka techniczna, coś do jedzenia, do picia, kupony zniżkowe i oczywiście wszystko, co związane z samym biegiem, czyli numer startowy i chip do elektronicznego pomiaru czasu. Medal otrzyma każdy, kto ukończy zmagania w regulaminowym czasie 135 minut. Zawodnicy będą klasyfikowani: Panie w 4, a Panowie w 5 kategoriach wiekowych. Szczegóły znaleźć można na facebookowym profilu biegu.

Adam Kszczot – wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata w biegu na 800 metrów

Tomasz Majewski – dwukrotny mistrz olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata w pchnięciu kulą

Justyna Święty-Ersetic – mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4 × 400 metrów

Piotr Lisek – rekordzista Polski, medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy, halowy mistrz Europy w skoku o tyczce

Paweł Wojciechowski – mistrz świata seniorów, medalista juniorskich mistrzostw świata i młodzieżowy mistrz Europy w skoku o tyczce

Wojciech Nowicki – medalista olimpijski, mistrzostw świata i Europy, aktualny mistrz Europy w rzucie młotem

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies