Modernizacja przejazdu zatrzyma tramwaje do katowickiego Brynowa

24.07.2019

Od czwartku do niedzieli (25–28 lipca) między centrum Katowic a Brynowem nie będą kursowały tramwaje. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Przyczyną wstrzymania ruchu jest modernizacja przejazdu drogowo torowego w ul. Słowików.

Przebudowa przejazdu przez torowisko w ciągu ulicy Słowików spowoduje, iż przez kilka dni nie będzie się dało podróżować tramwajem między centrum Katowic a Brynowem. Trasa linii nr 16 zostanie skrócona – tramwaj będzie kursował od pętli Słoneczna do placu Miarki. Z kolei linia nr 36 zostanie tymczasowo zawieszona. Na odcinku między placem Miarki a pętlą w Brynowie uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-16. Autobus będzie zabierał pasażerów z przystanków tramwajowych lub stanowisk zlokalizowanych tuż przy nich. W stronę centrum Katowic pojedzie ulicami: Kościuszki, Ceglaną i Wita Stwosza, a z powrotem tylko ulicą Kościuszki, z przystankiem początkowym i końcowym na istniejącym przystanku autobusowym przy ulicy Nasypowej. Kursy będą realizowane z częstotliwości co 10 minut codziennie.

Pasażerowie korzystający z tramwajów linii nr 16 oraz zastępczej komunikacji autobusowej T-16 mogą przesiadać się pomiędzy tymi środkami transportu oraz kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pojeździe, w którym rozpoczęło się przejazd.

Więcej informacji dostępnych jest w komunikacie na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies