Noc w Zajezdni Tramwajowej w Chorzowie

23.05.2011

14 maja w chorzowskiej Zajezdni Tramwajowej odbyła się po raz pierwszy impreza pn. „Noc w Zajezdni”, organizowana w ramach tradycyjnej już Nocy Muzeów.

Cieszyła się ogromną popularnością zarówno wśród tych najmłodszych zwiedzających, jak i nieco już starszych. Każdy kto odwiedził zajezdnię tej niesamowitej, pełnej wrażeń nocy, mógł zwiedzić hale przez które, począwszy od lat trzydziestych minionego stulecia, przewinęły się tysiące wagonów tramwajowych różnego typu, a gdzie obecnie tramwaje przechodzą remonty oraz zabiegi „liftingujące”. Ponadto dzięki pokazom „na żywo” można się było dowiedzieć jak wyglądają prace naprawcze w zakładzie remontowym.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się materiały filmowe, jak i prezentacje multimedialne. Jedną z nich przygotował Klub Miłośników Transportu Miejskiego, aby zwiedzający mogli poznać historię wagonów typu N, którymi tej nocy z Chorzowa i Katowic można było dojechać do Zajezdni. Każdy ze zwiedzających na specjalnie do tego celu przygotowanym stoisku, mógł sobie na pamiątkę samodzielnie wybić znaczek z wizerunkiem zabytkowej wieży symbolizującej zwiedzaną zajezdnię. Mimo, że w Tramwajach Śląskich S.A. tego typu impreza odbyła się po raz pierwszy, to liczba gości przerosła nasze oczekiwania.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies