Prace torowe przy katowickim Rondzie

19.08.2019

Przez najbliższe 12 dni (20-31.08.2019 r.) realizowane będą prace modernizacyjne rozjazdów tramwajowych w rejonie katowickiego Ronda. Tym samym pasażerowie muszą liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej pomiędzy Katowicami a Chorzowem i Siemianowicami Śląskimi. Uruchomione będą linie komunikacji zastępczej.

W listopadzie ubiegłego roku zrealizowany został pierwszy etap modernizacji układu rozjazdów torowych i przejazdów torowo-drogowych w rejonie katowickiego ronda gen. Jerzego Ziętka. Od wtorku do soboty, tj. od 20 do 31 sierpnia będzie trwał drugi etap tego przedsięwzięcia. – Tym razem modernizować będziemy głowicę rozjazdową na al. Korfantego, jadąc od Siemianowic Śląskich przed wjazdem na Rondo oraz przejazd przez al. Korfantego przed Rondem i fragment torowiska do połączenia z torem zmodernizowanym w pierwszym etapie tej inwestycji – wylicza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu tramwajów w dwóch wariantach.

Od wtorku 20.08.2019 r. do soboty 24.08.2019 r. nie będzie możliwości skrętu z Ronda w ul. Chorzowską oraz przejazdu z ul. Chorzowskiej w kierunku pętli Słoneczna, a komunikacja tramwajowa będzie poprowadzona w następujący sposób:

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Bytom Łagiewniki zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia, wg zmienionych rozkładów jazdy,
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Chorzów Stadion Śląski pętla wschodnia, wg zmienionych rozkładów jazdy,
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować w relacji: Bytom Łagiewniki zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia, wg zmienionych rozkładów jazdy,
  • linie tramwajowe nr 0 i 23 w sobotę 24.08.2019 r. nie będą kursować,
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-6, kursująca z częstotliwością co 10 minut w relacji: Katowice Mickiewicza – Chorzów Stadion Śląski.

W niedzielę 25.08.2019 r. tramwaje będą kursować na swoich stałych trasach, natomiast od poniedziałku 26.08.2019 r. do soboty 31.08.2019 r. nie będzie możliwości przejazdu od strony pętli Słoneczna do Rynku oraz Stadionu Śląskiego, a komunikacja tramwajowa będzie poprowadzona w następujący sposób:

  • tramwaje linii nr 0 będą kursować w relacji: Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia – Katowice Rondo – Chorzów Batory zajezdnia, wg zmienionych rozkładów jazdy,
  • tramwaje linii nr 36 będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy,
  • linie tramwajowe nr: 13, 16 i 43 zostaną zawieszone,
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13, kursująca w relacji: Katowice Mickiewicza – Siemianowice Śląskie plac Skargi oraz T-16, kursująca w relacji: Katowice Mickiewicza – Katowice Słoneczna pętla. Obie linie zastępcze kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

W czasie prowadzenia prac na przejedzie tramwajowym przez al. Korfantego utrudnienia dotkną również kierowców samochodów, gdyż nie będzie możliwości przejazdu al. Korfantego do Ronda. Podobnie jak podczas pierwszego etapu prac, objazd poprowadzony zostanie ulicami: Morcinka, Sokolską i Chorzowską.

W czasie robót zdemontowane zostaną również przystanki tymczasowe Katowice Spodek, zlokalizowane po północnej stronie Ronda. – W wyniku konsultacji z Urzędem Miasta Katowice uzgodniono, że przystanki te nie będą już wykorzystywane, tym samym, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach realizowanych obecnie prac przy Rondzie zostaną one zdemontowane – zapowiada Andrzej Zowada.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies