Tramwaje do Parku Śląskiego wrócą już w piątek

21.08.2019

Ze względu na Fest Festival, który w najbliższy weekend będzie się odbywał w Parku Śląskim i konieczność zapewnienia skutecznej komunikacji zarówno gościom festiwalu jak i mieszkańcom Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, chcącym spędzić przedostatni wakacyjny weekend w Parku Śląskim, spółka Tramwaje Śląskie S.A., we współpracy z wykonawcami prac modernizacyjnych, przeorganizowała roboty w taki sposób, by wczesnym popołudniem w piątek 23.08. tramwaje mogły wrócić na trasę między Chorzowem a Katowicami.

Dzięki intensywnym działaniom pracowników Spółki i firm realizujących prace, harmonogram robot został zmieniony a działania na tym etapie w bardzo dużym stopniu zintensyfikowane, dzięki czemu w weekend pasażerowie będą mogli korzystać z tramwajów w pełnym zakresie.

Trzeba tu podkreślić, iż zarówno generalny wykonawca – spółka KZN Rail, jak i firmy podwykonawcze – Dabud i Bibus Menos, bardzo mocno zaangażowały się w prace, oddelegowały do tego zadania większą grupę pracowników i skoordynowały działania w taki sposób, by do piątku zrealizować zakres prac umożliwiający przywrócenie ruchu tramwajów – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Dotyczy to również, realizowanych w tym samym czasie, prac przy modernizacji przejazdu tramwajowo-drogowego na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej z ul. Ściegiennego.

Tym samym w piątek ok. godz. 14:00 ruch tramwajów w relacji Katowice – Chorzów wzdłuż ul. Chorzowskiej zostanie przywrócony.

Od poniedziałku 26.08., zgodnie z wcześniejszym planem, zamknięta dla ruchu tramwajów zostanie relacja od Ronda na północ w kierunku Koszutki, Wełnowca i Siemianowic Śląskich.

Niestety wprowadzone zmiany w harmonogramie prac wymusiły jeszcze jedno wstrzymanie ruchu tramwajów. – W ostatnich dniach przyszłego tygodnia, prawdopodobnie w czwartek i piątek, ruch tramwajów przez Rondo zostanie całkowicie wstrzymany, by wykonać prace przy podbiciu nowego torowiska, synchronizacji systemu sterowania ruchem i zwrotnicami oraz wyregulowaniu sieci trakcyjnej na całym zakresie zadania – zaznacza Andrzej Zowada.

O szczegółach będziemy informować na stronie spółki Tramwaje Śląskie S.A.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies