Powrót prac przy katowickim Rondzie

28.08.2019

Koniec tegorocznych wakacji upływa pod znakiem modernizacji rozjazdów i torowiska przy katowickim Rondzie. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w czwartek i piątek (29 i 30 sierpnia) ponownie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku rondo im. gen. Ziętka – Chorzów Stadion Śląski. Komunikację zastępczą zapewni autobus.


W celu dokończenia prac torowych w rejonie katowickiego Ronda ruch tramwajowy między Rynkiem a Stadionem Śląskim jeszcze raz zostanie wstrzymany. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, musimy na dwa dni wstrzymać ruch tramwajów, by wykonać prace, których nie da się zrealizować podczas ruchu, a które nie były realizowane pierwotnie, ze względu na Fest Festival. Nie chcemy tego robić w weekend, by nie pozbawić pasażerów możliwości dojazdu tramwajem na kolejne wielkie wydarzenie na Stadionie Śląskim, jakim bez wątpienia będzie widowisko muzyczno-multimedialne “Rapsodia Śląska” – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W związku z tym, od pierwszych kursów w czwartek (29 sierpnia) do nocnych kursów z piątku na sobotę (30/31 sierpnia) komunikacja tramwajowa będzie poprowadzona w następujący sposób:

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Bytom Łagiewniki zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie pętla – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować w relacji: Bytom Łagiewniki zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski pętla,
  • linia tramwajowa nr 0 nie będą kursować,
  • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-6, kursująca z częstotliwością co 10 minut w relacji: Katowice Mickiewicza – Chorzów Stadion Śląski.

W czwartek i piątek nadal nie będą kursować linie nr 13, 16 i 43.


Kolejne prace na Wełnowcu

Ponadto, w związku z koniecznością wykonania prac przy remoncie przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu al. Korfantego z ul. Kozioła na katowickim Wełnowcu, od soboty (31 sierpnia) do wtorku (3 września):

  • linia nr 13 pozostanie zawieszona,
  • tramwaje linii nr 43 będą kursować w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice Słoneczna pętla,
  • tramwaje linii nr 16 i 36 będą kursować wg zmienionych rozkładów jazdy,
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-13, w relacji: Siemianowice Śląskie pl. Skargi – Katowice Słoneczna pętla (w godzinach od 23:00 do 5:00 wydłużonej do Katowic Mickiewicza).


Więcej tramwajów na „Rapsodię Śląską”

W sobotę 31 sierpnia w związku z odbywającym się na Stadionie Śląskim widowiskiem muzyczno-multimedialnym “Rapsodia Śląska” linie tramwajowe nr 0, 6, 9, 11, 14, 19 i 20 będą kursowały wg specjalnych rozkładów jazdy, natomiast linia nr 23 będzie zawieszona. – Mamy nadzieję, że po raz kolejny uczestnicy dużej imprezy na Stadionie Śląskim wybiorą tramwaj, jako podstawowy środek transportu, dzięki czemu układ drogowy w rejonie Parku Śląskiego się nie zakorkuje. Tramwaje zatrzymują się tuż przy stadionie, stanowiąc najlepszą formę dotarcia na koncert i powrotu do domu – podkreśla Andrzej Zowada.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies