Bytomska Blues bana już w najbliższą sobotę

3.09.2019

Ta impreza wrosła już na stałe w kulturalny krajobraz Bytomia. Miłośnicy bluesa do „Blues bany” wsiądą bowiem już po raz siódmy, a na przejażdżkę organizatorzy zapraszają w sobotę 7 września na plac Sikorskiego w Bytomiu.

W serwisie YouTube, na kanale Krzysztofa Wydro – pomysłodawcy i organizatora „Blues bany” –  pod koniec lipca pojawił się utwór nagrany przez niego wspólne z Rafałem Chirowskim. – Utwór powstał w sierpniu 2018 roku, teks do niego napisał Rafał Chirowski. Całość została zagrana i nagrana na placu Sikorskiego w Bytomiu w miejscu, gdzie corocznie we wrześniu odbywa się Blues Bana Bytomski Tramwaj Bluesowy – mówi Krzysztof Wydro. W piosence do melodii „Oni zaraz przyjdą tu” zespołu Brekaut usłyszeć można: „Jak fajnie w tym tramwaju, oni zaraz będą tu; Jak oni fajnie grają, tramwaj zaraz będzie tu; To nie jest zwykły tramwaj, to blues bana, bana blues!”. – I to jest prawda! W tym tramwaju jest bardzo fajnie. Czasem energetycznie i radośnie, czasem melancholijnie i spokojnie. Tak jak w życiu, tak jak w bluesie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

O prawdziwości tych słów w tym roku każdy będzie mógł się przekonać już w sobotę 7 września. Na placu Sikorskiego w Bytomiu stanie specjalny namiot pełen bluesa, a bana pełna bluesa kursować będzie od 12:00 do 18:00 na trasie od placu Sikorskiego ulicami: Katowicką, Jagiellońską i Moniuszki z powrotem do placu Sikorskiego. – Tą trasą historyczny wagon typu N woził muzyków i słuchaczy już przed rokiem i sprawdziło się to świetnie, dlatego teraz również skupimy się w tym samym miejscu – dodaje Zowada. „Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy” to projekt pod Honorowym Patronatem Prezydenta Bytomia, w którego organizację włączył się m.in. Zarząd Transportu Metropolitalnego i spółka Tramwaje Śląskie S.A.

Krzysztof Wydro był gościem porannej audycji Radia Katowice, w której tak opowiadał o projekcie Blues Bana:

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies