Rekordowa „15tka” [GALERIA]

20.09.2019

Tegoroczny bieg uliczny „15tka z Sosnowca do Katowic” okazał się rekordowy pod względem frekwencji, choć poprzedni najlepszy wynik pobity został o… jedną osobę. Na starcie stanęło 388 biegaczy a najlepsi okazali się Daniel Żurawik i Barbara Grońska.

Piąta edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic” odbyła się w sobotę 7 września 2019 r. Start zlokalizowany był w sosnowieckim Parku Sieleckim a meta stanęła na placu przed katowickim dworcem kolejowym. Do rywalizacji przystąpiło 388 osób – o jedną więcej, niż w rekordowym dotąd biegu sprzed roku. Co ważne, wszyscy szczęśliwie dotarli do mety!

W tym gronie po raz kolejny znalazła się reprezentacja naszej firmy, tym razem 11-osobowa, a najszybszy biegacz spośród tramwajarzy – Adrian Gałęziok – w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 41 miejsce – mówi Andrzej Zowada rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Trasa biegu wiodła z sosnowieckiego Parku Sieleckiego, w dużej części wzdłuż torowiska tramwajowego linii nr 15, kursującej między Katowicami a Sosnowcem, do mety usytuowanej przy Galerii Katowickiej. Honorowym starterem był Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński a na mecie nagrody w imieniu spółki Tramwaje Śląskie S.A. wręczał Dyrektor Eksploatacyjny Jacek Kaminiorz, który również przebiegł 15-kilometrowy dystans. Najszybciej trasę przebiegł Daniel Żurawik z PPI Systemy Grzewcze w czasie 52:39. W rywalizacji kobiet zwyciężyła niezrzeszona Barbara Grońska, uzyskując czas 1:04:32.

PEŁNE WYNIKI BIEGU


Klasyfikacja generalna mężczyzn

1 miejsce Daniel Żurawik (00:52:39)
2 miejsce Dominik Błaszczyk
3 miejsce Paweł Widawski

Klasyfikacja generalna kobiet

1 miejsce Barbara Grońska (1:04:32)
2 miejsce Katarzyna Tanistra-Słowik
3 miejsce Agnieszka Wieloch


Klasyfikacja pracowników spółki Tramwaje Śląskie S.A.

1 miejsce Adrian Gałęziok (R3)
2 miejsce Tomasz Moroń (R2)
3 miejsce Piotr Gil (R2)

1 miejsce Mariola Imiołek (R1)
2 miejsce Justyna Fijołek (R1)

Zdjęcia: Anna Lewańska

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies