Piękne konkursowe zdjęcia

24.09.2019

Tegoroczny konkurs fotograficzny pod hasłem: „Tramwaj w stolicy Metropolii” obfitował w bardzo ładne zdjęcia. Obrady jury do spokojnych nie należały, ale ostatecznie przyznano 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Zwycięzca okazał się Przemysław Czernikarz z Katowic.


Każdy z uczestników konkursu mógł przysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Tylko od autora zależało, czy będzie to cykl, czy będą to pojedyncze prace. W określonym przez organizatora terminie do Spółki wpłynęło 65 zdjęć od 27 autorów. – Bardzo łatwo było rozpoznać, które zdjęcia do konkursu zrobiono z przypadku, a których autorzy skoncentrowali się na zadaniu i podeszli do tego bardzo poważnie. Później już jednak jury miało znacznie trudniejsze zadanie, by spośród wielu bardzo ciekawych zdjęć wybrać te najlepsze – mówi Andrzej Zowada rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Po długich rozmowach i analizach członkowie jury uzgodnili, że przyznają 3 nagrody i 3 wyróżnienia.  – Pierwszą nagrodę przyznaliśmy jednogłośnie oceniając nadesłane trzy zdjęcia jako całość, jako tryptyk. To bardzo ładna, przemyślana i dopracowana praca, na którą autor miał pomysł i potrafił świetnie ją wykonać – uzasadnia wybór członek jury Andrzej Zowada. Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Katowicach, gdzie zaprezentowana została również wystawa zdjęć konkursowych.

I NAGRODA – Przemysław Czernikarz

“Schyłek dnia”

 

“Przeminęło z tramwajem”

 

“I love tram”

II NAGRODA – Sebastian Reich

“Ku zachodowi”

III NAGRODA – Tomasz Księżopolski

“Wieczorne spotkanie na Rynku”

WYRÓŻNIENIA

Dawid Brzeziński “Wieczór nad rzeką”

 

Jakub Dyl “Przystanek Katowice Kwiecisty Rynek”

 

Karol Jopert “E1 na Rynku”

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies