Maciej Gałat „Motorniczym roku 2019”!

10.10.2019

Pierwszy raz w finale i od razu triumf. Maciej Gałat – motorniczy z Rejonu nr 2 w Katowicach wygrał konkurs na “Najlepszego Motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A.” w 2019 roku.


Już po raz drugi konkurs na „Najlepszego Motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A.” odbył się w nowej formule, która – w pierwszym wielozadaniowym etapie – pozwoliła wyłonić najlepszych motorniczych poszczególnych rejonów, a drugą – również wielozadaniową – przeprowadzić podczas Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Katowicach. – Ta formuła się sprawdziła, bo dzięki temu finałową rywalizację w zakresie umiejętności praktycznych na żywo obserwowała duża grupa osób odwiedzających zajezdnię w ramach Dnia Otwartego – mówi Jacek Kaminiorz, Dyrektor Eksploatacyjny spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W pierwszym etapie najlepszymi motorniczymi poszczególnych regionów okazali się: w Będzinie Adam Chełczyński, w Katowicach Maciej Gałat, w Bytomiu Jakub Drogoś a w Gliwicach Tadeusz Lasota. Zwłaszcza trzej ostatni panowie stawiani byli w roli faworytów do końcowego triumfu, gdyż ich przewaga nad pozostałymi finalistami, do których zaliczonych zostało także dwoje motorniczych z najwyższym wynikiem I etapu, była znaczna.

Zmagania finałowe, przetasowały jednak stawkę, gdyż punktacja została wyzerowana. – Być może fakt, iż finałowe konkurencje praktyczne odbyły się z udziałem licznej widowni spowodował dla jednych dodatkową motywację, a dla innych większą tremę – domyśla się Jacek Kaminiorz. W tych warunkach zdecydowanie najlepszy wynik finału uzyskał Maciej Gałat, wyprzedzając świetnie finiszujących – drugiego w ostatecznym rozrachunku Adama Chełczyńskiego i trzecią Angelikę Gamrat. I w swoistej rywalizacji płci znów jest remis. Trzykrotnie konkurs wygrywały dotąd panie, a teraz po raz trzeci najlepszy okazał się mężczyzna. Ciekawe kto wygra za rok…

WYNIKI FINAŁU


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies