Huta Katowice bez tramwajów

25.10.2019

Wykonawca prac modernizacyjnych torowiska wzdłuż ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej zakończył modernizację drugiego toru na odcinku między rondem Budowniczych Huty Katowice a pętlą Gołonóg. Inwestycja wkroczy teraz w kolejny etap, który będzie realizowany przy zawieszonym ruchu tramwajów od pętli w Gołonogu do Huty Katowice. Zmiany nastąpią już w weekend 26-27.10.2019 r.

Od strony ronda Budowniczych Huty Katowice do skrzyżowania ul. Kasprzaka z ul. Młodych oba tory są już ułożone a torowisko częściowo podbite. W najbliższy weekend 26-27.10.2019 r. podbijany będzie drugi tor i likwidowane rozjazdy technologiczne, dzięki którym podczas realizacji prac utrzymywana była komunikacja tramwajowa. W związku z tym od godz. 5:00 w sobotę 26.10.2019 r. do godz. 03:30 w poniedziałek 28.10.2019 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Sosnowiec Milowice pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy
  • tramwaje linii nr 22 będą kursować w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy

Na trasie Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy – Tworzeń Huta Katowice zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza T-21 obsługująca przystanki autobusowe (lub tymczasowe na wysokości tramwajowych.

Po weekendzie tramwaje wrócą do kursowania po dwóch nowych torach, jednak na skróconej trasie. Od poniedziałku 28.10.2019 r. rozpoczną się prace w ramach kolejnego etapu realizacji inwestycji na odcinku od pętli Gołonóg do przejazdu torowo-drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Kasprzaka z al. Piłsudskiego. Wykonawca będzie realizował prace na tym odcinku przy zawieszonym ruchu tramwajów, a co za tym idzie do odwołania wstrzymany zostanie ruch tramwajów od pętli w Gołonogu do Huty Katowice.

W związku z tym od poniedziałku 28.10.2019 r. wprowadza się zmiany rozkładów linii tramwajowych zgodnie z poniższym:

  • linia nr 21 – wprowadzenie trasy: Sosnowiec Milowice pętla – Dąbrowa Górnicza Gołonóg Podstacja pętla wraz z korektami godzin odjazdów oraz obsady taborowej,
  • linia nr 22 – wprowadzenie trasy: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Gołonóg Podstacja pętla wraz z korektami godzin odjazdów oraz obsady taborowej.
Na trasie: Dąbrowa Górnicza Gołonóg Kasprzaka – Tworzeń Huta Katowice  uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza T-21.

Inwestycję, wartą ponad 51 mln zł netto, od marca 2019 r. zrealizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK Sp. z o.o. Zadanie pn. „Przebudowa torowiska tramwajowego wydzielonego w ciągu ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej od skrzyżowania ul. Piłsudskiego i ul. Kasprzaka do skrzyżowania ul. Kasprzaka i ul. Zaplecze” jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego – etap I” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies