Prace w Świętochłowicach – zmiany na linii nr 9

17.11.2019

Od poniedziałku 18 listopada br. pasażerowie, podróżujący tramwajami w Bytomiu, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Świętochłowicach, powinni liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. W związku z pracami realizowanymi w Świętochłowicach Zgodzie, tramwaje zmienią trasy. Kursować będzie zastępcza linia autobusowa T-9.


Od poniedziałku 18.11.2019 r. na liniach tramwajowych nr 9 i 17 będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy. Tramwaje linii nr 9 będą kursować w relacji: Ruda Śląska Chebzie Pętla – Bytom pl. Sikorskiego, tj. nastąpi skrócenie dotychczasowej trasy. Linię tramwajową nr 17 będą natomiast obsługiwać pojemniejsze pojazdy, zaś w nocy zostaną uruchomione dodatkowe kursy.

W związku z tymi zmianami na odcinku: Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Mijanka zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-9.

Zmiany będą obowiązywać do 08.12.2019 r.  W tym czasie realizowane będą prace inwestycyjne w rejonie przystanku Świętochłowice Zgoda Skrzyżowanie, obejmujące m.in. przebudowę przejazdów drogowo-tramwajowych przez ul. Śląską i ul. Wojska Polskiego. Spowoduje to również zmiany w organizacji ruchu samochodowego. W pierwszym etapie zostanie wyremontowany przejazd przez ul. Śląską, a objazd poprowadzony zostanie ul. Wojska Polskiego i ul. Ceramiczną.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies