Tramwaj i msza święta z okazji ”Katarzynki”

22.11.2019

Już w najbliższy poniedziałek 25 listopada wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki tramwajarzy i kolejarzy. Z tej okazji na tory wyjedzie wyjątkowy, historyczny wagon serii 105N. To dopiero druga w jego 41-letniej historii okazja, by zostać jego pasażerem. Zapraszamy również na katarzynkową mszę świętą.

Każdego roku, w dniu wspomnienia świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, spółka Tramwaje Śląskie S.A. uruchamia katarzynkowy tramwaj specjalny. Jego gospodarzami są członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, którzy wszystkim zainteresowanym pasażerom tego wyjątkowego wagonu opowiadają o tradycji katarzynkowego świętowania, o patronce środowisk tramwajarskich świętej Katarzynie i o pracy w Tramwajach Śląskich. W tym roku będą mieli jeszcze jeden arcyciekawy temat do przedstawienia – mianowicie historię wagonu serii 105N, numer 546, który od momentu wyjazdu z fabryki Konstal 41 lat temu, dopiero po raz drugi będzie przewoził pasażerów. Przez 36 lat był bowiem wagonem nauki jazdy i pasażerów wozić nie miał okazji. Historia wagonu opisana została na stronie 8 październikowego numerru „Silesia Tram News”.

Wagon w trasę wyruszy w poniedziałek 25 listopada o 13:47 z przystanku Chorzów Batory zajezdnia i uda się trasą: Chorzów – Katowice – Sosnowiec – Katowice – Chorzów – Bytom – Chorzów, kończąc podróż o 21:13 w zajezdni w Chorzowie Batorym.

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJU KATARZYNKOWEGO

Tego samego dnia o 14:30 w kościele p.w. Opatrzności Bożej w Katowicach Zawodziu odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji obecnych i byłych pracowników spółki Tramwaje Śląskie S.A. i ich rodzin. Wszystkich pasażerów, mieszkańców miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i gości spoza regionu serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tej eucharystii.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies