6 grudnia Mikołaja spotkasz nawet w tramwaju

5.12.2019

Stali pasażerowie linii nr 38 w Bytomiu wiedzą, że 6 grudnia Mikołaj wciela się w rolę motorniczego. A może to motorniczy wciela się w rolę Mikołaja? Mniejsza o to. Ważne, że i tym razem Mikołaj w tramwaju się pojawi!

W historycznym tramwaju typu N, kursującym na linii nr 38 wzdłuż ul. Piekarskiej w Bytomiu każdego roku 6 grudnia pojawia się Mikołaj, który staje za pulpitem i wozi pasażerów poczciwą starą “eNką”. W tym roku towarzyszyć mu będzie elf, a duet ten zapowiada dla najmłodszych pasażerów słodkie upominki! Ci nieco starsi pasażerowie zapewne też mogą liczyć na mikołajową krówkę-tramwajówkę. Mikołaj z elfem będą kursować w tramwaju linii nr 38 od 8:00 do 18:00.

Komu nie po drodze do Bytomia, będzie miał szansę spotkać Mikołaja również w Katowicach i Chorzowie. Konkretnie rzecz ujmując jeden z wagonów linii nr 43 obsługującej trasę między zajezdnią w Chorzowie Batorym a placem Alfreda w Katowicach Wełnowcu będzie prowadzony przez Mikołaja! Wagon, podobnie jak bytomska “eNka”, będzie na tę okoliczność przyozdobiony a pasażerowie mogą liczyć na słodki upominek.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies