Bezpłatne linie autobusowe na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych

19.12.2019

Kilka tysięcy osób będzie mogło wspólnie przełamać się opłatkiem i zjeść wieczerzę podczas Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. Na tę okazję Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi pięć bezpłatnych linii autobusowych. Wydarzenie odbędzie się 24 grudnia o 16:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wigilię dla samotnych organizuje Fundacja Wolne Miejsce. W tym roku dodatkowym wsparciem służy 18 samorządów i sponsorzy. W ubiegłorocznej edycji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach uczestniczyło około 3 tysięcy osób. Wigilia dla samotnych adresowana jest do wszystkich osób – bez względu na status materialny. – Wigilia jest organizowana w Katowicach, ale skierowana do wszystkich mieszkańców Metropolii. Dziękujemy gospodarzom tych osiemnastu miast, które się włączyły – powiedział na konferencji prasowej Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Aby ułatwić wszystkim chcącym wspólnie i radośnie spędzić ten świąteczny wieczór, uruchomionych zostanie pięć autobusowych linii specjalnych: S4, S5, S6, S7 i S8. Połączą one MCK w Katowicach z następującymi miastami: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Tarnowskie Góry, Świerklaniec, Piekary Śląskie, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Wojkowice, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Tychy, Mikołów, Sosnowiec i Mysłowice. Autobusy będą kursować w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby każdy mógł łatwo dotrzeć do Katowic i wrócić do swoich miast.

ROZKŁAD JAZDY LINII SPECJALNYCH

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies