Orkiestrowy tramwaj ponownie w Bytomiu

10.01.2020

Od kilku lat przy okazji finału Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy spółka Tramwaje Śląskie S.A. i Klub Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym współpracują z bytomskim hufcem ZHP. W tym roku ponownie działać będą wspólnie w wyjątkowym orkiestrowym tramwaju linii S28!

Tradycyjnie już na finał Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy spółka Tramwaje Śląskie S.A. przygotowuje tramwaj specjalny. Tradycyjnie otrzymuje on numer, nawiązujący do kolejnej edycji WOŚP. W tym roku Orkiestra zagra po raz 28, dlatego też tramwaj specjalny oznaczony zostanie jako S28. W najbliższą niedzielę 12.01.2020 r. tramwaj ten wyruszy w trasę, a wraz z nim wolontariusze z hufca ZHP w Bytomiu. Wagon specjalny będzie kursował głównie w Bytomiu, ale przedzie również przez Świętochłowice do Rudy Śląskiej i Chorzowa.

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJU S28

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Bytomiu w muszli koncertowej w Parku Miejskim. Rozpocznie się o 13:00 od występu Górniczej Orkiestry Dętej, po której na scenie pojawią się: Fresco, Dox, Kwiato, Fainted, Hern, Prosecutor. O 18:00 rozpocznie się licytacja podarowanych dla Orkiestry przedmiotów: złotych i srebrnych serduszek, kubków, czapek, karnetów do Legendii, zabiegów kosmetycznych. Jest też książka z autografem Cezarego Żaka, a jedna z cukierni przygotowała tort na 100 osób – dochód z jego sprzedaży także zasili konto WOŚP. Gwiazdą wieczoru w Bytomiu będzie zespół Róże Europy, który zagra o 19:00, a o 20:00 – jak w całym kraju rozbłyśnie światełko do nieba.

28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem “Wiatr w żagle”. Celem tegorocznej zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Więcej o 28 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies